Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyJižní MoravaMoravskoslezskoTřeboňskoUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Bacha na Mozarta! J. S. Bach: Mše h moll

Typ: vážná hudba
Popis:
Mše h moll je všeobecně považována za jedno z největších děl hudební historie. Tato monumentální kompozice je nejen dokonalou syntézou všech technik a kompozičních postupů J. S. Bacha, ale reprezentuje také duchovní střetnutí světa katolického díkůvzdání a luteránského kultu kříže. Bachovský muzikolog Christoph Wolff popisuje dílo jako „souhrn Bachova vokálního umění v rozmanitosti stylu, kompozičním důmyslu a ve vysoké technické dokonalosti…“ Mše byla v 19. století popsána Hansem Georgem Nägelim jako „největší umělecké dílo všech časů a všech národů“. Předpokládá se, že za Bachova života nebyla mše nikdy provedena, jako celek. Bach ji psal v roce 1733 pro drážďanský katolický dvůr (Kyrie, Gloria), ale sestavil ji dohromady teprve kolem roku 1748. Jedná se o kantátovou mši s 24 sbory, áriemi a duety. Dílo v sobě skrývá mnoho číselné symboliky – na některé „kódy“ upozorňuje sám Bach poznámkami na okraji rukopisu. Manuskript mše se nachází v Berlínské státní knihovně.
Největší ansámbl v ČR zabývající se autentickou interpretací hudby starších slohových období přinesl do Brna zcela nový abonentní cyklus. Svou netradiční dramaturgií nabízí publiku tituly, které vhodně doplní programy uváděné Brněnskou filharmonií nebo operou Janáčkova divadla. Jde především o autentické provádění děl baroka a klasicismu na dobové nástroje nebo jejich repliky a spolupráci se sólisty a umělci z ČR i zahraničí, kteří se tomuto oboru na špičkové úrovni věnují. Smyslem nového velkého abonentního cyklu staré hudby bude především přiblížit tvorbu 17. a 18. století dnešnímu divákovi. Osvědčené spojení hudby s vynikajícím moravským vínem slibuje dokonalou symbiózu kvality a přístupné, netradiční formy.
Místo konání: Katedrála sv. Petra a Pavla (Brno)
Datum a čas konání: so 6.4.2013 19:30
Význam akce: regionální
Zdroj dat: Ticketportal
Regionální partner
Logo Jižní Morava
Na Svoboďáku není nuda
474 m

Na Svoboďáku není nuda

Bylo jednou jedno náměstí a to náměstí bylo Svobody. Jakého Svobody? O tom se nesou věčné spory...

Muzeum sakrálního umění
43 m

Muzeum sakrálního umění

turistický objekt

Brno

Biskupský dvůr - muzeum
123 m

Biskupský dvůr - muzeum

turistický objekt

Brno

Nejbližší informační centrum
Jak se tam dostanu z:
Jak se tam dostanu vlakem/autobusem:
Odkud:
Kam:
Odjezd/Příjezd:
o den méněo den více Kalendář - výběr data o hodinu víceo hodinu méněo minutu víceo minutu méně
:
Jízdní řád:
Poskytuje: Logo CHAPS spol. s r.o.
Nejbližší vlakové zastávky:
Nejbližší autobusové zastávky:
Letiště:
Uvedené hodnoty odpovídají vzdušné vzdálenosti
© 2002-2017 World Media Partners
Zdroj dat: Ticketportal Poslední aktualizace: 24.02.2017 [229450]

Neklikejte na tento odkaz ani na tento odkaz nebo budete zabanovani!

loginImage