Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyJižní MoravaMoravskoslezskoTřeboňskoUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Legendy české hudební scény oslaví perský Nový rok

Typ: etno-world, jazz / blues / swing, koncert, vážná hudba
Popis:
V neděli 21. března 2010 se od 19:30 hodin v Divadle ABC uskuteční jedinečná hudební událost.Legendy české hudební scény zde poprvé oslaví perský Nový rok, který připadá tradičně právě na první den jara. Svátek Norooz (z perštiny nový den) slaví na celém světě více než 300 milionů lidí. S myšlenkou jeho oslav v Čechách přišel již vloni v Praze žijící íránský virtuózní kytarista a zpěvák Shahab Tolouie, který při příležitosti prvních oslav perského Nového roku v Čechách pokřtil své velmi úspěšné debutové CD "Tango Perso". Tato deska mu vynesla mezinárodní renomé a stálou pozornost světových médií jako je britská televize BBC nebo americká VOA. Na koncertě „Legendy české hudební scény“ zazní melodie Persie a také autorská tvorba Shahaba Tolouie v jeho výjimečném hudebním stylu, jemuž říká EthnoFlamenco nebo Perskošpanělská fúze. Je to hudba, v níž se mísí tajemná mystika, zdobná hravost perských motivů, exprese a vášeň flamenca. Je v ní i kouzlo samotné Prahy. Jak napsal známý hudební kritik Petr Dorůžka: "Siločáry hudby Íránu i flamenca se protínají v Praze" (Rok&Pop 2009/10).
Netradičním zážitkem pro návštěvníky koncertu se jistě stane perská hudba, která poprvé zazní v interpretaci známých osobností: Pavla Jakuba Ryby (The Fish Men) a také Davida Kollera (Lucie), který mimo jiné se Shahabem zazpívá dvoujazyčně skladbu "Dele man" (Moje srdce). Na Perský Nový rok nebude chybět taneční umění dvou zemí - Íránu a Španělska, ani nové skladby Shahaba Tolouie, který zároveň představí nové členy své kapely. S druhou kytarou je Tomáš Vychytil a na kontrabas Martin Kapusník. Etnické a jazzové perkuse a bubny zazní v podání stálého člena Tomáše Reindla.
Délka: 1 hod. 30 min.
Místo konání: Divadlo ABC (Praha)
Datum a čas konání: ne 21.3.2010 19:30
Význam akce: regionální
Přístupné pro vozíčkáře: ano
Telefon: 224215943
URL: www.shahab-tolouie.com, www.shahab.cz
Zdroj dat: CZeCOT
Sametová Praha
466 m

Sametová Praha

Není sametová jako Sametová aneb odkryj s námi události 17.listopadu 1989.

Nejbližší informační centrum
Jak se tam dostanu z:
Jak se tam dostanu vlakem/autobusem:
Odkud:
Kam:
Odjezd/Příjezd:
o den méněo den více Kalendář - výběr data o hodinu víceo hodinu méněo minutu víceo minutu méně
:
Jízdní řád:
Poskytuje: Logo CHAPS spol. s r.o.
Nejbližší vlakové zastávky:
Nejbližší autobusové zastávky:
Letiště:
Popis:Nejlépe se do Městských divadel pražských dostanete tramvají nebo metrem. Tramvajové zastávky jsou jen pár kroků od vchodu do obou divadel. Pokud máte namířeno do Divadla Rokoko, využijte zastávku Václavské náměstí. Divadlo ABC je mezi zastávkami Václavské náměstí a Vodičkova. Pro výstup z metra můžete využít stanice Můstek (trasa A a C, výstup Václavské náměstí/Vodičkova), která je v těsné blízkosti Městských divadel pražských nebo asi 350 metrů vzdálenou stanici Muzeum (trasa A a C). Metro: Můstek (trasa A a B) a Muzeum (trasa A a C). Tramvaje: 3, 9, 14, 24 (zastávky Vodičkova a Václavské náměstí). Noční tramvaje: 51, 52, 54, 55, 56, a 58.
Uvedené hodnoty odpovídají vzdušné vzdálenosti
© 2002-2016 World Media Partners
Zdroj dat: CZeCOT Poslední aktualizace: 20.10.2016 [83324]

Neklikejte na tento odkaz ani na tento odkaz nebo budete zabanovani!

loginImage