Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyJižní MoravaMoravskoslezskoTřeboňskoUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Simultánka Sergeje Movsesjana

Typ: šachy
Popis:
V dopolední části (10-13 hodin) budou moci hráči z řad šachové mládeže i veřejnosti vyzývat v simultánkách úspěšné ligové hráče česko krumlovského šachového klubu. Od 14:00 je pak naplánovaná beseda s hráčem absolutní světové extratřídy mezinárodním velmistrem Sergejem Movsesjanem a po jejím ukončení jeho simultánka proti 24 hráčům. Účast na simultánce se Sergejem Movsesjanem je možné si vybojovat v dopoledním klání. Sergej Movsesjan (* 3. listopadu 1978, Tbilisi, Gruzínská sovětská socialistická republika) je nejlepší slovenský šachový velmistr. Svého nejvyššího ratingu ELO 2751 bodů dosáhl v lednu 2009 a zařadil se mezi 10 nejlepších hráčů. K dubnu 2010 má elo 2709, což ho řadí na 28. místo světového žebříčku. Vyrůstal jako Armén v sovětské Gruzii. Jako nadějný šachový talent se čtrnáctiletý přestěhoval s rodiči do Pardubic. V roce 1999 se dostal do čtvrtfinále mistrovství světa, to znamená mezi osm nejlepších hráčů na světě. Sice žil dlouhá léta v Čechách, kde i hrál v české šachové reprezentaci, umí perfektně česky, ale české občanství mu nebylo uděleno. Na Šachové olympiádě reprezentoval v letech 1998 a 2000 Českou republiku, v letech 2002, 2004 a 2008 Slovensko. V roce 2002 sa stal občanem Slovenské republiky a v tomtéž roce pak vyhrál super turnaj v Sarajevu. Svoje vítězství na turnaji v Sarajevu zopakoval v roce 2007, když za sebou nechal i světovou čtyřku Morozeviče. Ve stejném roce doplnil další dvě turnajová vítězství na Čigorinově memoriálu v Petrohradu a na Czech Coal Carlsbad Chess. Jeho tým v německé bundeslize OSC Baden-Baden opakovaně získal titul v nejsilnější klubové soutěži světa. Na individuálním mistrovství Evropy v Plovdivu 2008 vybojoval stříbrnou medaili, když v průběhu základního turnaje mistrovství také ani jednou neprohrál, z prvních šesti kol pětkrát zvítězil a ve zbylých pěti kolech remizoval.
Na začátku roku 2009 zářil v jednom z nejsilnějších světových turnajů Corus Chess Tournament v Nizozemském Wijk aan Zee, kde byl dlouho i na prvním místě a nakonec se dělil o druhé až čtvrté místo s půlbodovou ztrátou.
Sergej je polyglot, ovládá osm jazyků: anglický, německý, ruský, srbochorvatský, český, polský, arménský a gruzínský. Umí i slovensky, ale to prý nepočítá jako další jazyk.
Místo konání: Restaurace Plešivec (Český Krumlov)
Datum a čas konání: so 28.8.2010 10:00 - 17:00
Význam akce: místní
Zdroj dat: Český Krumlov
Bertlův příběh
21 km

Bertlův příběh

Bertl je rodák z Horní Plané, kluk jako každý jiný. Tato geosranda je jeho život a to doslova! Sekundy...

Český Krumlov-Nové Spolí - krytá lávka
275 m

Český Krumlov-Nové Spolí - krytá lávka

turistický objekt

Český Krumlov

Penzion Kolbl
341 m

Penzion Kolbl

sauna pro veřejnost, půjčovna sportovních potřeb a vybavení

Český Krumlov

Nejbližší informační centrum
Infocentrum Český Krumlov
1 km

Infocentrum Český Krumlov

Český Krumlov

Jak se tam dostanu z:
Jak se tam dostanu vlakem/autobusem:
Odkud:
Kam:
Odjezd/Příjezd:
o den méněo den více Kalendář - výběr data o hodinu víceo hodinu méněo minutu víceo minutu méně
:
Jízdní řád:
Poskytuje: Logo CHAPS spol. s r.o.
Nejbližší vlakové zastávky:
Nejbližší autobusové zastávky:
Letiště:
Uvedené hodnoty odpovídají vzdušné vzdálenosti
© 2002-2016 World Media Partners
Zdroj dat: Český Krumlov Poslední aktualizace: 23.09.2016 [95244]

Neklikejte na tento odkaz ani na tento odkaz nebo budete zabanovani!

loginImage