Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN
Jdi na začátek obsahu stránky CZeCOT logo turistický portál České republiky
Poznejte Česko s CZeCOTem!

rozšířené hledání
ČeskyDeutschEnglishEspañolFrançaisItalianoNederlandsPolskiпо-русскиSpolupráce s námiSpolupráce s námi  Mapa serveruMapa serveru
Rezervujte ubytování online: Příjezd: Počet nocí:
Fotogalerie + pohlednice Videogalerie
Virtuální prohlídky Počasí
Turistické programy Balíčky zážitků
Kalendář akcí Mapy
Audiogalerie  
Turistický informační servis
Aktuality
Region

Česká republika
Český ráj
Český sever
Frýdlantsko
Lázně Libverda
Jizerské hory
Lužické hory a Ještědský hřbet
Lázně Kundratice
Máchův kraj
Jižní Čechy
Bechyně
Písek
Třeboň
Vráž u Písku
Jižní Morava
Brno a okolí
Brno
Lednicko-Valtický areál
Lednice
Moravský kras a okolí
Podyjí
Slovácko
Hodonín
Ostrožská Nová Ves
Zlínsko
Kostelec u Zlína
Luhačovice
Zlín
Krkonoše
Janské Lázně
Podhůří Krkonoš
Lázně Bělohrad
Špindlerův Mlýn
Plzeňsko
Chodsko
Plzeň
Tachovsko-Stříbrsko
Konstantinovy Lázně
Praha
Severní Morava a Slezsko
Beskydy - Valašsko
Jeseníky
Bludov
Jeseník
Karlova Studánka
Lipová-lázně
Velké Losiny
Opavské Slezsko
Ostravsko
Klimkovice
Poodří - Moravské Kravařsko
Těšínské Slezsko
Darkov - Karviná
Severozápadní Čechy
České středohoří a Žatecko
Mšené-lázně
Děčínsko a Lužické hory
Krušné hory a Podkrušnohoří
Dubí
Klášterec nad Ohří
Teplice
Střední Čechy
Střední Čechy - jih
Střední Čechy - Polabí
Lázně Toušeň
Poděbrady
Střední Čechy - západ
Střední Morava
Olomouc
Slatinice
Teplice nad Bečvou
Šumava
Východní Čechy
Českomoravské pomezí
Svitavy
Chrudimsko-Hlinecko
Hradecko
Hradec Králové
Kladské pomezí
Velichovky
Králický Sněžník
Orlické hory a Podorlicko
Pardubicko
Lázně Bohdaneč
Vysočina
Západočeské lázně
Západočeské lázně
Cheb
Františkovy Lázně
Jáchymov
Karlovy Vary
Lázně Kynžvart
Mariánské Lázně

Téma
Aktivní dovolená
novinky
Průvodce Českošlápek Průvodce Českošlápek
Tipy Českošlápka:
  • Pro rychlé vyhledání žádané informace použijte fulltext nebo si zobrazte mapu serveru.

Aktuální tip:
Chata Slunce
Chata Slunce

Zámek Loučná nad Desnou
Zámek Loučná nad Desnou

Spolupráce s námi
Přihlášení do administrace
Partneři serveru

CzechTourism logo

Výsledky anket

Podpora:
Projekt byl podpořen:

  • Ministerstvem pro místní rozvoj (v letech 2003-4)
Praha Střední Čechy Jižní Čechy Šumava Plzeňsko Západočeské lázně Severozápadní Čechy Český sever Český ráj Východní Čechy Vysočina Jižní Morava Střední Morava Severní Morava a Slezsko Krkonoše

Severní Morava a Slezsko

Kolik času byste asi potřebovali na seznámení s touto zajímavou částí naší republiky? Léta byste mohli putovat tímto krajem hor i malebných údolí a obdivovat přitom unikátní památky, nečekané přírodní útvary, kouzelné scenérie přírody kterékoli roční doby, pestrost živých lidových tradic a řemesel. Potřebovali byste spoustu sil, abyste mohli vyzkoušet všechna lákadla sportovišť a ochutnat všechny laskominy a nápoje, které hospůdky a kuchyně tohoto jedinečného regionu nabízejí.

Vhodné zázemí pro rekreaci vám nabídnou jak velká města, tak malé vesničky a usedlosti. Bohatá historie, dokumentovaná četnými památkami, nemálo významných osobností vědy, umění a sportu, velkolepé hudební festivaly a divadelní představení, stovky kilometrů značených pěších tras a cyklotras, krásná pohoří – to je Severní Morava a Slezsko.
Region je bohatý na zachovalou přírodu a tisíce návštěvníků láká k lovu a rybolovu. Najdete zde stovky kilometrů pstruhových řek, četné přehrady, bažantnice a lovné revíry umožňující pořádat i skvělé myslivecké hody.

Historické památky

Czechtourism: Velké Losiny

Velké Losiny

 Zaslat pohlednici

Hrady a zámky Moravskoslezského kraje dýchají bohatou minulostí, pyšní se neopakovatelnými stavebními slohy. Většina z nich je obklopena dobře udržovanými zámeckými parky či zahradami se vzácnými dřevinami a konají se na nich doprovodné programy.

Jde o zámky Hradec nad Moravicí, Raduň, Fryštát v Karviné, Bruntál, hrady Hukvaldy, Sovinec, Starý Jičín a Štramberská trúba.

 

Církevní památky

Kraj je bohatý na církevní památky. Víra jako jedna z nejsilnějších hybných sil lidského žití dala vzniknout stovkám kostelů, kaplí, klášterů a poutních míst. Málokdo ví, že v kraji existuje unikátní kolekce (největší v České republice) starých dřevěných kostelíků a dalších dřevěných staveb, tolik typických pro Beskydy a Pobeskydí. Najdete je v Hrčavě, Nýdku, Bystřici, v obci Guty, Dolních Marklovicích, Albrechticích, Sedlištích, Řepišti, na Bílé, Grúni, Prašivé, na Čeladné, v Hoslavicích a dalších místech.

Technické památky a řemesla

Stará řemesla mají v Moravskoslezském kraji již pradávnou tradici. Dala také vzniknout mnoha muzeím, kde se můžete nadýchat historie a získat poučení. Ty nejznámější a mnohdy ojedinělé v celé Evropě jsou: Hornické muzeum v Ostravě – Petřkovicích, bunkry a pevnosti v oblasti pohraničí (nejznámější je opevnění Hlučín – Darkovičky), Technické muzeum historie vývoje výroby aut značky Tatra v Kopřivnici, vagonářské muzeum ve Studénce, zachovalé staré vodní a větrné mlýny, Městské muzeum v Budišově nad Budišovkou s expozicí těžby a zpracování jílovité břidlice, zvonařská dílna v Halenkově, sklárny Karolinka, muzeum těžby zlata a rud ve Zlatých Horách, unikátní výrobna a muzeum ručního papíru ve Velkých Losinách.

Přírodní bohatství

Dominantami Moravskoslezského kraje jsou horstva Jeseníků a Beskyd, kde se tyčí nejvyšší hory Moravy - jak Praděd, tak Lysá hora jsou přitom legendární kopce opředené bájemi.
Moravskoslezský kraj se může pochlubit nejvyšší koncentrací chráněných krajinných oblastí a přírodních parků v celé republice. Napočítali byste jich několik desítek. Tvoří je bohaté lesy, skály, neobvyklé přírodní útvary, rašeliniště a vzácné mokřady. Jeseníky i Beskydy vynikají průzračně čistým horským vzduchem a zachovalou, mnohdy až panenskou přírodou.
Nejmladší chráněnou krajinnou oblastí České republiky je Poodří:
Byla založena r. 1991 a rozprostírá se po obou březích řeky Odry. Vede tudy poutavá naučná stezka Stříbrný chodník.
Samostatnou kapitolou jsou vzácné botanické zahrady, mezi nimiž je opravdovým skvostem Arboretum Nový Dvůr u Opavy – evropsky proslulá botanická zahrada se vzácnými rostlinami z pěti světadílů.
Malebné jsou i přírodní parky Moravice, Oderské vrchy, Sovinecko a Rešovské vodopády, které patří k nejkrásnějším v České republice.

Aktivní dovolená a volný čas

Pěší turistika

Czechtourism: Hradec nad Moravicí

Hradec nad Moravicí

 Zaslat pohlednici

Horská krajina spolu s podhůřím tvoří nádhernou scenérii, která zve k zajímavým výstupům a na pěší túry po zalesněných úbočích a hřebenech Beskyd. Také Jeseníky nabízejí řadu pěších stezek vedoucích malebnou krajinou. Lákají na procházky údolími řek Moravice, Odry a Budišovky či romantickým okolím vodní nádrže Slezská Harta.

Cyklistika
Kraj je doslova protkán sítí značených cyklotras, které čítají více než 1 500 km. Krajem prochází některé dálkové cyklotrasy: Jantarová stezka, Slezská magistrála, Beskydsko-karpatská magistrála, trasa Jihlava – Český Těšín a také významné mezinárodní okruhy v polském příhraničí, Euroregionu Těšínské Slezsko. Další překrásné cyklotrasy se nacházejí v okolí Frýdku-Místku, Poodří a v Nízkém Jeseníku. V oblasti Beskyd a Hrubého Jeseníku si přijdou na své zejména zdatnější cyklisté.

Zimní sporty
Horstva Jeseníků a Beskyd se svými horskými středisky, příjemnými hotely, chatami a lyžařskými terény pro sjezd, běžky, snow-board a sáňkování jsou ideálním turistickým cílem. Jeseníky vynikají výbornými sněhovými podmínkami od listopadu až do května. Známá lyžařská střediska Ovčárna pod Pradědem, Malá Morávka a v Beskydech Pustevny, Bílá, Grúň, Zlatník a mnohé další se těší velké oblibě. Vynikající běžecké terény vedou také jejich podhůřím.

Agroturistika
se dá provozovat na mnoha venkovských usedlostech. Můžete se věnovat jízdě na koni, eventuálně lovu zvěře či rybolovu a těšit se z pohostinného prostředí v malebné krajině.

Golf

Vyznavači golfu si mohou zahrát na 36jamkovém hřišti v Čeladné, 18jamkovém hřišti v areálu zámeckého parku v Šilheřovicích nebo v Kravařích.

Lázně a lázeňství

Zachovalost přírody a výskyt mnoha pramenů léčebných minerálních vod a jodobromových vod mořského původu z období třetihorního vrásnění daly v minulém století vzniknout řadě lázeňských středisek. Pobyty v lázních můžete snadno kombinovat s krátkými výlety nebo poutavými kulturními zážitky. Lázně jako Darkov v Karviné, Klimkovice u Ostravy, Karlova Studánka, Lázně Lipová, Priessnitzovo sanatorium v Gräfenbergu a Lázně Velké Losiny patří k vyhledávaným místům v kraji.

Gastronomie

Místní moravské speciality potěší žaludky a mysl všech návštěvníků. Lahodný mok valašská slivovice je známá svými nepřekonatelnými účinky na zdraví a dobrého ducha široko daleko, stejně jako pivo proslulých značek Radegast a Ostravar.
Pochutnat si můžete na oblíbených koláčích, známých valašských frgálech, polévce kyselica nebo klobásách zapečených v pivním těstíčku a dalších dobrotách.

Bohaté tradice, bohatá kultura

Kulturní nabídku regionu tvoří početné soubory písní a tanců, folkové festivaly, muzea a galerie na zámcích nebo ve městech, kina, stálé divadelní scény ve velkých městech, mezinárodní loutkový festival Janáčkův máj, hudební festivaly Janáčkovy Hukvaldy a Beethovenův Hradec a další. Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm je unikátní národní kulturní památkou lidové architektury, zvyků a tradic. Obzvláště děti potěší návštěva Pohádkového sklepa strašidel a zoo v Ostravě nebo každoroční slet strašidel ve Štramberku, jízdy historickými tramvajemi nebo krátký výlet za tajemstvím vesmíru v ostravském planetáriu.Fotogalerie + pohlednice
Videogalerie
Webkamery
Turistické objekty
Památky a turistické atraktivity (vypsat všechny)
 
ve vzdálenosti km od GPS bodu:
°'šířka (N) °'"délka (E)
Otevřeno:
Vyberte datum prostřednictvím kalendáře - JavaScript.


Další parametry hledání
Certifikáty

Regionální certifikáty
Služba:


Doprava
Vyhledání autobusového a vlakového spojení
Dopravní body (vypsat všechny)
 
ve vzdálenosti km od GPS bodu:
°'šířka (N) °'"délka (E)
Kategorie:
Další parametry hledání
Certifikáty
Regionální certifikáty

Letiště (vypsat všechny)
 
ve vzdálenosti km od GPS bodu:
°'šířka (N) °'"délka (E)
Kategorie:
Další parametry hledání
Certifikáty
Aktuální dopravní informace

Kulturní, společenské a sportovní akce
Kalendář akcí
Druh/typ:Význam:


začátek: Kalendář - výběr data konec: Kalendář - výběr data
Ubytování, lázně, pronájmy prostor
Rezervace ubytování (vypsat všechny)

Vyhledání ubytování

Místo:mapa ČR
Příjezd:Počet nocí:Odjezd: 4.12.2021
Minimální třída:

Kempy a chatové osady (vypsat všechny)
 
ve vzdálenosti km od GPS bodu:
°'šířka (N) °'"délka (E)
Kategorie:
Třída:
otevřeno v Vyberte datum prostřednictvím kalendáře - JavaScript.
Další parametry hledání
Poskytované služby a vybavení:
Vybavenost

Zadejte maximální vzdálenost atraktivity. V případě, že požadujete, aby se daná aktraktivita nacházela v daném zařízení, zadejte nulu.

Pronájmy prostor
Lázeňská/wellness zařízení

Restaurace, bary, kavárny...
 
ve vzdálenosti km od GPS bodu:
°'šířka (N) °'"délka (E)hod
Další parametry hledání
Certifikáty

Regionální certifikáty
Vybavenost

Zadejte maximální vzdálenost atraktivity. V případě, že požadujete, aby se daná aktraktivita nacházela v daném zařízení, zadejte nulu.

Sportovní možnosti
Sportovní možnosti (vypsat všechny)
 
ve vzdálenosti km od GPS bodu:
°'šířka (N) °'"délka (E)
Další parametry hledání
CertifikátyRegionální certifikáty
Poskytované služby (Při vícenásobném zaškrtnutí se vyhledají objekty, které poskytují všechny zakšrtnuté služby.)

Golfová hřiště (vypsat všechny)
 
ve vzdálenosti km od GPS bodu:
°'šířka (N) °'"délka (E)
Kategorie:
Další parametry hledání
CertifikátyOtevřeno v: Vyberte datum prostřednictvím kalendáře - JavaScript. Handicapový den:


Služby:

Lyžařská střediska / sjezdovky
Jezdecký objekt (vypsat všechny)
 
ve vzdálenosti km od GPS bodu:
°'šířka (N) °'"délka (E)
otevřeno v Vyberte datum prostřednictvím kalendáře - JavaScript.
Další parametry hledání
Certifikáty

Poskytované služby a vybavení:Informační centra, průvodci
Informační centra (vypsat všechna)
 
ve vzdálenosti km od GPS bodu:
°'šířka (N) °'"délka (E)
Kategorie:


otevřeno v Vyberte datum prostřednictvím kalendáře - JavaScript.
Další parametry hledání
Certifikáty

Regionální certifikáty
Služby infostřediska:

Průvodci (vypsat všechny)


Licence:Počasí
 pátek 3.12.sobota 4.12.neděle 5.12.pondělí 6.12.
České Budějovice
Polojasnojihozápadní vítr
-3°C3.1
(23:20)
Zataženo
4°C/0°C
Skoro zataženo
3°C/-1°C
Oblačno
2°C/-1°C
Karlovy Vary
Skorojasnojižní vítr
-3°C2.1
(23:00)
Déšť se sněhem
4°C/-3°C
Oblačno
0°C/-3°C
Oblačno
-1°C/-4°C
Olomouc
Skorojasnovýchodní vítr
-3°C1.5
(23:00)
Zataženo
2°C/-1°C
Zataženo
1°C/-1°C
Oblačno
0°C/-4°C
Ostrava
Skorojasnojihozápadní vítr
-1°C5.1
(23:00)
Zataženo
3°C/0°C
Občasný déšť se sněhem
4°C/1°C
Občasný déšť se sněhem
2°C/0°C
Zlín
Skorojasnovýchodní vítr
-3°C1.5
(23:00)
Zataženo
2°C/-1°C
Občasný déšť se sněhem
2°C/-1°C
Déšť se sněhem - přeháňky
2°C/-2°C

Zdroj: počasí Meteocentrum

Články časopisu COT Business:

Turistický informační servis

- Archiv starších zpráv -
Oblasti související s daným regionem

Neklikejte na tento odkaz ani na tento odkaz nebo budete zabanovani!

loginImage