Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN
Jdi na začátek obsahu stránky CZeCOT logo turistický portál České republiky
Poznejte Česko s CZeCOTem!

rozšířené hledání
ČeskyDeutschEnglishEspañolFrançaisItalianoNederlandsPolskiпо-русскиSpolupráce s námiSpolupráce s námi  Mapa serveruMapa serveru
Rezervujte ubytování online: Příjezd: Počet nocí:
Fotogalerie + pohlednice Videogalerie
Virtuální prohlídky Počasí
Turistické programy Balíčky zážitků
Kalendář akcí Mapy
Audiogalerie  
Turistický informační servis
Aktuality
Region

Česká republika
Český ráj
Český sever
Frýdlantsko
Lázně Libverda
Jizerské hory
Lužické hory a Ještědský hřbet
Lázně Kundratice
Máchův kraj
Jižní Čechy
Bechyně
Písek
Třeboň
Vráž u Písku
Jižní Morava
Brno a okolí
Brno
Lednicko-Valtický areál
Lednice
Moravský kras a okolí
Podyjí
Slovácko
Hodonín
Ostrožská Nová Ves
Zlínsko
Kostelec u Zlína
Luhačovice
Zlín
Krkonoše
Janské Lázně
Podhůří Krkonoš
Lázně Bělohrad
Špindlerův Mlýn
Plzeňsko
Chodsko
Plzeň
Tachovsko-Stříbrsko
Konstantinovy Lázně
Praha
Severní Morava a Slezsko
Beskydy - Valašsko
Jeseníky
Bludov
Jeseník
Karlova Studánka
Lipová-lázně
Velké Losiny
Opavské Slezsko
Ostravsko
Klimkovice
Poodří - Moravské Kravařsko
Těšínské Slezsko
Darkov - Karviná
Severozápadní Čechy
České středohoří a Žatecko
Mšené-lázně
Děčínsko a Lužické hory
Krušné hory a Podkrušnohoří
Dubí
Klášterec nad Ohří
Teplice
Střední Čechy
Střední Čechy - jih
Střední Čechy - Polabí
Lázně Toušeň
Poděbrady
Střední Čechy - západ
Střední Morava
Olomouc
Slatinice
Teplice nad Bečvou
Šumava
Východní Čechy
Českomoravské pomezí
Svitavy
Chrudimsko-Hlinecko
Hradecko
Hradec Králové
Kladské pomezí
Velichovky
Králický Sněžník
Orlické hory a Podorlicko
Pardubicko
Lázně Bohdaneč
Vysočina
Západočeské lázně
Západočeské lázně
Cheb
Františkovy Lázně
Jáchymov
Karlovy Vary
Lázně Kynžvart
Mariánské Lázně

Téma
Aktivní dovolená
novinky
Průvodce Českošlápek Průvodce Českošlápek
Tipy Českošlápka:
  • Pro rychlé vyhledání žádané informace použijte fulltext nebo si zobrazte mapu serveru.

Aktuální tip:
Apartmán Mlýnská Strouha
Apartmán Mlýnská Strouha

Spálené Poříčí - židovský hřbitov
Spálené Poříčí - židovský hřbitov

Spolupráce s námi
Přihlášení do administrace
Partneři serveru

CzechTourism logo

Výsledky anket

Podpora:
Projekt byl podpořen:

  • Ministerstvem pro místní rozvoj (v letech 2003-4)
Praha Střední Čechy Jižní Čechy Šumava Plzeňsko Západočeské lázně Severozápadní Čechy Český sever Český ráj Východní Čechy Vysočina Jižní Morava Střední Morava Severní Morava a Slezsko Krkonoše

Region Plzeňsko

Partner regionu

Plzeňský kraj - turistů ráj
Plzeňsko se díky své jedinečné poloze v povodí čtyř stékajících se řek stalo významnou křižovatkou historických zemských cest a místem setkávání evropských obchodních i kulturních vlivů.
Centrem oblasti je město Plzeň, které je hospodářskou, kulturní i společenskou metropolí celých západních Čech. Světovou proslulost získala Plzeň především díky produkci Měšťanského pivovaru, dnešního Plzeňského Prazdroje.
Zveme vás proto do regionu, v němž si vyberete podle své chuti - bohaté kulturně historické památky, harmonickou přírodu, zajímavé akce či vynikající gastronomii, kterou je Plzeňsko také proslulé. Oblast je ideálním cílem pro všechny, kdož hledají odpočinek od stresů a zátěže pracovních dní.

Pokladnice baroka

Czechtourism: Plzeň - Velká Synagoga

Plzeň - Velká Synagoga

 Zaslat pohlednici

Po stopách geniálního tvůrce Jana Blažeje Aichla Santiniho
Fantazie s odvahou jsou charakteristickým rysem a tajemstvím úspěchu tvorby geniálního stavitele Jana Blažeje Aichla Santiniho, jehož díla se právem řadí k nejoriginálnějším projevům evropského baroka.
Na severním Plzeňsku můžete obdivovat některá jeho díla - poutní kostel Zvěstování Panny Marie a probošství v Mariánské Týnici, kapli v Mladoticích, kostely v Kozojedech, Všehrdech a Nových Mitrovicích či hospodářský dvůr v Hubenově.

Velkolepé sakrální stavby dalšího z významných architektů Plzeňska K.I. Dienzenhofera tvoří dominanty rozsáhlých krajinných celků. Chrám Nanebevzetí P. Marie v Přešticích pevně ovládá z návrší krajinu Přešticka, kostel sv. Jana Nepomuckého, postavený na místě rodného domu světce, tvoří popředí pohledu Nepomucka v dokonalé harmonii se zámkem na Zelené hoře. Barokní náhrdelník položený v krajině kolem města Plzně doplňuje soubor staveb Jakuba Augustona - monumentální klášter v Chotěšově, zámek v Dolní Lukavici či unikátní barokní dvojzámčí v Nebílovech.

Zámecké intermezzo
Panská sídla na Plzeňsku nejsou velkolepým svědectvím bohatství šlechtických rodů, protože největší územní državy spravovaly mocné kláštery - kladrubský, plaský, chotěšovský a nepomucký.
Na Plzeňsku jsou proto k vidění spíše zámky a zámečky půvabně sladěné s krajinou, pohodlné a svědčící o tom, že spíše než na reprezentaci jejich majitelé dbali umění Ars vivendi, čili umění „užíti života“.

Stopy židovské kultury

Se stopami židovské kultury se setkáte na Plzeňsku velice často, vždyť první zprávy o příslušnících židovské víry na Plzeňsku pocházejí ze 14. století. Ne vždy se však mohli usazovat přímo v Plzni, a tak nacházeli útočiště ve vsích a městečkách v okolí. Teprve ve 2. polovině 19. století byla všechna omezení zrušena a židé se svobodně usazovali a podnikali i ve velkých městech, tedy i v Plzni. Jak rostla a bohatla zdejší židovská obec, vyvstala nutnost vybudovat novou, dostatečně prostornou synagogu, která by pojala všechny věřící.

Velká synagoga v Plzni byla vybudována na hranici historického města v roce 1892. Dvouvěžová stavba s orientálními prvky se stala druhou největší zachovanou synagogou v Evropě (třetí největší na světě). Zajímavý interiér se vzácným prostorovým vyřezávaným oltářem a unikátními varhanami pojme na 2.000 osob. Dnes se v synagoze kromě pravidelných bohoslužeb konají koncerty, využívající zvláštní akustiky a podmanivé atmosféry místa.

Tři prameny Plzeňska - Pilsner Urquell, Fernet Stock a Bohemia Sekt

Tři alkoholické nápoje vyráběné na Plzeňsku jsou víc než jen typické produkty regionu Plzeňsko. Pilsner Urquell, Fernet Stock a Bohemia Sekt představují chuť regionu, která je hořká, tajemná, opojná a nenapodobitelná.

Sláva Plzeňského Prazdroje
Představa orosené sklenice pravého plzeňského s čepicí bílé pěny je pro mnohé tou nejlepší pozvánkou do města Plzně. Vždyť kdo by nechtěl ochutnat slavné plzeňské pivo přímo ve městě, které mu dalo jméno?
Plzeň je již od středověku městem pevně spojeným s pivem. Téměř všechny domy vnitřního města požívaly právo vařit pivo. Brzy vznikaly malé pivovary, ale kvalita piva byla často dost nízká.
Na počátku 19. století pivovarnictví v Plzni prodělávalo hlubokou krizi, která vyústila v incident na náměstí. Před radnicí bylo vylito 36 sudů piva, jež bylo shledáno lidskému zdraví škodlivé. Právě tato událost se pravděpodobně stala posledním impulsem pro právovárečníky k postavení vlastního moderního pivovaru.
První várka podle nové technologie byla v Měšťanském pivovaru uvařena 5. října 1842. Výsledný produkt byl doslova geniální, protože nový ležák měl skvělou chuť, kterou si podržel dodnes a kterou se marně snaží celý svět marně napodobit. Moderní technologie, mnohakilometrové sklepy, v jejichž prostorách pověstné pivo zrálo, tradice předávaná z generace na generaci spolu s „tajemným“ receptem, to vše rychle udělalo z Plzeňského Prazdroje jedno z nejoblíbenějších piv na světě.

Hořké tajemství Fernetu Stock
Příznivci hořkých lihovin na celém světě znají Fernet Stock, který již od roku 1927 vyrábí Stock Plzeň - Božkov. Tajemství Fernetu Stock je v unikátním výrobním postupu. Recept je přísně střežen, ale můžeme prozradit, že základem Fernetu Stock je čtrnáct bylinek dovážených například z Pyrenejí, pohoří Atlas, Kamerunu či Pákistánu. Pravý český Fernet Stock obsahuje mimo jiné hořcový kořen, chininovou a pomerančovou kůru, heřmánek římský a nať čubetu benediktu.
Za oblibou Fernetu Stock ovšem nestojí jen jeho nenapodobitelná chuť, ale i blahodárné zdravotní účinky. Bylinky totiž působí příznivě na trávící i nervovou soustavu, čistí krev a regenerují organismus. Fernet Stock je navíc vyráběn „bez chemie“ a na rozdíl od jiných bylinných lihovin obsahuje velmi malé množství cukru - jen kolem 18 gramů na litr.

Bohemia Sekt - punc jedinečnosti
Ve Starém Plzenci, možná na stejném místě jako před stovkami let, najdeme vinné sklepy společnosti Bohemia Sekt, Českomoravská vinařská a.s., nejvýznamnějšího producenta vín v České republice.
Desetimetrová hloubka sklepů, rozloha 3.800 m2, konstantní teplota - to jsou ideální podmínky pro zrání vína. Právě zde se spojuje vinařská tradice se špičkovou technologií světové úrovně. Zkušenosti, které zde před více než padesáti lety předával známý vinařský odborník Louis Girardot z Champagne ve Francii, našly ve Starém Plzenci pozorné posluchače a tvůrčí pokračovatele.Fotogalerie + pohlednice
Videogalerie

Webkamery

Další informace na stranách:

Turistické objekty
Památky a turistické atraktivity (vypsat všechny)
 
ve vzdálenosti km od GPS bodu:
°'šířka (N) °'"délka (E)
Otevřeno:
Vyberte datum prostřednictvím kalendáře - JavaScript.


Další parametry hledání
Certifikáty

Regionální certifikáty
Služba:


Doprava
Vyhledání autobusového a vlakového spojení
Dopravní body (vypsat všechny)
 
ve vzdálenosti km od GPS bodu:
°'šířka (N) °'"délka (E)
Kategorie:
Další parametry hledání
Certifikáty
Regionální certifikáty

Letiště (vypsat všechny)
 
ve vzdálenosti km od GPS bodu:
°'šířka (N) °'"délka (E)
Kategorie:
Další parametry hledání
Certifikáty
Aktuální dopravní informace

Kulturní, společenské a sportovní akce
Kalendář akcí
Druh/typ:Význam:


začátek: Kalendář - výběr data konec: Kalendář - výběr data
Ubytování, lázně, pronájmy prostor
Rezervace ubytování (vypsat všechny)

Vyhledání ubytování

Místo:mapa ČR
Příjezd:Počet nocí:Odjezd: 4.12.2021
Minimální třída:

Kempy a chatové osady (vypsat všechny)
 
ve vzdálenosti km od GPS bodu:
°'šířka (N) °'"délka (E)
Kategorie:
Třída:
otevřeno v Vyberte datum prostřednictvím kalendáře - JavaScript.
Další parametry hledání
Poskytované služby a vybavení:
Vybavenost

Zadejte maximální vzdálenost atraktivity. V případě, že požadujete, aby se daná aktraktivita nacházela v daném zařízení, zadejte nulu.

Pronájmy prostor
Lázeňská/wellness zařízení

Restaurace, bary, kavárny...
 
ve vzdálenosti km od GPS bodu:
°'šířka (N) °'"délka (E)hod
Další parametry hledání
Certifikáty

Regionální certifikáty
Vybavenost

Zadejte maximální vzdálenost atraktivity. V případě, že požadujete, aby se daná aktraktivita nacházela v daném zařízení, zadejte nulu.

Sportovní možnosti
Sportovní možnosti (vypsat všechny)
 
ve vzdálenosti km od GPS bodu:
°'šířka (N) °'"délka (E)
Další parametry hledání
CertifikátyRegionální certifikáty
Poskytované služby (Při vícenásobném zaškrtnutí se vyhledají objekty, které poskytují všechny zakšrtnuté služby.)

Golfová hřiště (vypsat všechny)
 
ve vzdálenosti km od GPS bodu:
°'šířka (N) °'"délka (E)
Kategorie:
Další parametry hledání
CertifikátyOtevřeno v: Vyberte datum prostřednictvím kalendáře - JavaScript. Handicapový den:


Služby:

Lyžařská střediska / sjezdovky
Jezdecký objekt (vypsat všechny)
 
ve vzdálenosti km od GPS bodu:
°'šířka (N) °'"délka (E)
otevřeno v Vyberte datum prostřednictvím kalendáře - JavaScript.
Další parametry hledání
Certifikáty

Poskytované služby a vybavení:Informační centra, průvodci
Informační centra (vypsat všechna)
 
ve vzdálenosti km od GPS bodu:
°'šířka (N) °'"délka (E)
Kategorie:


otevřeno v Vyberte datum prostřednictvím kalendáře - JavaScript.
Další parametry hledání
Certifikáty

Regionální certifikáty
Služby infostřediska:

Průvodci (vypsat všechny)


Licence:Počasí
 pátek 3.12.sobota 4.12.neděle 5.12.pondělí 6.12.
Plzeň
Skorojasnojižní vítr
-3°C2.1
(23:00)
Déšť se sněhem
5°C/-2°C
Oblačno
2°C/-2°C
Oblačno
1°C/-2°C

Zdroj: počasí Meteocentrum

Články časopisu COT Business:

Turistický informační servis

- Archiv starších zpráv -
Oblasti související s daným regionem

Neklikejte na tento odkaz ani na tento odkaz nebo budete zabanovani!

loginImage