Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN
Jdi na začátek obsahu stránky CZeCOT logo turistický portál České republiky
Poznejte Česko s CZeCOTem!

rozšířené hledání
ČeskyDeutschEnglishEspañolFrançaisItalianoNederlandsPolskiпо-русскиSpolupráce s námiSpolupráce s námi  Mapa serveruMapa serveru
Rezervujte ubytování online: Příjezd: Počet nocí:
Fotogalerie + pohlednice Videogalerie
Virtuální prohlídky Počasí
Turistické programy Balíčky zážitků
Kalendář akcí Mapy
Audiogalerie  
Turistický informační servis
Aktuality
Region

Česká republika
Český ráj
Český sever
Frýdlantsko
Lázně Libverda
Jizerské hory
Lužické hory a Ještědský hřbet
Lázně Kundratice
Máchův kraj
Jižní Čechy
Bechyně
Písek
Třeboň
Vráž u Písku
Jižní Morava
Brno a okolí
Brno
Lednicko-Valtický areál
Lednice
Moravský kras a okolí
Podyjí
Slovácko
Hodonín
Ostrožská Nová Ves
Zlínsko
Kostelec u Zlína
Luhačovice
Zlín
Krkonoše
Janské Lázně
Podhůří Krkonoš
Lázně Bělohrad
Špindlerův Mlýn
Plzeňsko
Chodsko
Plzeň
Tachovsko-Stříbrsko
Konstantinovy Lázně
Praha
Severní Morava a Slezsko
Beskydy - Valašsko
Jeseníky
Bludov
Jeseník
Karlova Studánka
Lipová-lázně
Velké Losiny
Opavské Slezsko
Ostravsko
Klimkovice
Poodří - Moravské Kravařsko
Těšínské Slezsko
Darkov - Karviná
Severozápadní Čechy
České středohoří a Žatecko
Mšené-lázně
Děčínsko a Lužické hory
Krušné hory a Podkrušnohoří
Dubí
Klášterec nad Ohří
Teplice
Střední Čechy
Střední Čechy - jih
Střední Čechy - Polabí
Lázně Toušeň
Poděbrady
Střední Čechy - západ
Střední Morava
Olomouc
Slatinice
Teplice nad Bečvou
Šumava
Východní Čechy
Českomoravské pomezí
Svitavy
Chrudimsko-Hlinecko
Hradecko
Hradec Králové
Kladské pomezí
Velichovky
Králický Sněžník
Orlické hory a Podorlicko
Pardubicko
Lázně Bohdaneč
Vysočina
Západočeské lázně
Západočeské lázně
Cheb
Františkovy Lázně
Jáchymov
Karlovy Vary
Lázně Kynžvart
Mariánské Lázně

Téma
Aktivní dovolená
novinky
Průvodce Českošlápek Průvodce Českošlápek
Tipy Českošlápka:
  • Pro rychlé vyhledání žádané informace použijte fulltext nebo si zobrazte mapu serveru.

Aktuální tip:
Hotel Seifert
Hotel Seifert

Hornické muzeum
Hornické muzeum

Spolupráce s námi
Přihlášení do administrace
Partneři serveru

CzechTourism logo

Výsledky anket

Podpora:
Projekt byl podpořen:

  • Ministerstvem pro místní rozvoj (v letech 2003-4)
Praha Střední Čechy Jižní Čechy Šumava Plzeňsko Západočeské lázně Severozápadní Čechy Český sever Český ráj Východní Čechy Vysočina Jižní Morava Střední Morava Severní Morava a Slezsko Krkonoše

Západočeské lázně

Zveme Vás do kraje léčivých pramenů, bohaté historie, úchvatné přírody a pohostinných lidí. Naleznete zde neopakovatelnou atmosféru lázeňských měst, mnoho pozoruhodných historických památek a řadu přírodních zajímavostí, které byste v jiných regionech marně hledali. Některé pojmy se staly skutečnými symboly kraje. Posuďte sami: Vřídlo v Karlových Varech, minerální vody Mattoni, Magnesia, Excelsior či Richardka, třináctý pramen Becherovka, lázeňské oplatky, sklo Moser, karlovarský porcelán, hrad Loket, klášter Teplá, jáchymovský tolar. Zpívající fontána v Mariánských Lázních, Špalíček v Chebu, zámek Kynžvart nebo socha Františka ve stejnojmenných lázních. Opravdu si máte z čeho vybírat.

"Kraj léčivých vod"

Czechtourism: Mariánské Lázně

Mariánské Lázně

 Zaslat pohlednici

Těžko bychom nalezli přiléhavější název pro území, které se rozkládá v nejzápadnější části České republiky při hranicích s Bavorskem a Saskem. Není na světě oblast, která by se mohla úspěšně srovnávat s četností léčivých minerálních pramenů v lázeňském trojúhelníku mezi Karlovými Vary, Mariánskými Lázněmi a Františkovými Lázněmi. Tento trojlístek největších a nejznámějších lázní doplňují další lázně, které možná nejsou tak známé, ale v léčení pacientů dosahují neméně vynikajících výsledků. Jsou to Lázně Jáchymov - první radioaktivní lázně na světě, Lázně Kynžvart s proslulým pramenem Richardka a Konstantinovy Lázně skryté uprostřed hlubokých lesů.
Vlajkovou lodi lázeňského trojúhelníku jsou Karlovy Vary - nejstarší, nejslavnější a největší lázně v České republice. Symbolem města je Vřídlo o vydatnosti 2 000 litrů za minutu, které tryská až do výše 15 metrů. Ve městě je velké množství stavebních památek, ať už to je novorenesanční Mlýnská kolonáda, secesní Lázně I, Císařské Lázně V, secesní Městské divadlo, Grandhotel Pupp, klasicistní Poštovní dvůr, Zámecká a Sadová kolonáda či klasicistní sanatorium Richmond.

Mariánské Lázně jsou architektonickou perlou zasazenou do prstenu jedinečně krásných lázeňských parků. Jsou považovány za nejrozsáhlejší a nejkrásnější zahradní město v České republice. Ve městě a v jeho blízkém okolí vyvěrá kolem 140 studených minerálních pramenů. K nejcennějším stavebním památkám patří novobarokní Kolonáda, klasicistní empírový pavilon Křížového pramene, novobyzantský římsko-katolický kostel Nanebevzetí panny Marie, pravoslavný a anglikánský kostel, novorenesanční Nové lázně, Městské divadlo a Společenský dům Casino. Mnoho návštěvníků lázní je okouzleno Zpívající fontánou.
Czechtourism: Mariánské lázně

Mariánské lázně

 Zaslat pohlednici


Nejmenší a nepůvabnější z lázeňského trojúhelníku jsou Františkovy Lázně. Prosluly Františkovým pramenem, v jehož okolí vznikaly klasicistní a empírové budovy. Pro slohovou čistotu lázeňského jádra má město statut památkové rezervace. Mezi nejkrásnější architektonické památky patří empírová kolonáda Lučního a Solného pramene, novorenesanční Lázně II, Společenský dům, Lázně III., dvorana Glauberových pramenů a kruhový pavilon nad Františkovým pramenem. Určitě největšímu zájmu hostů se těší socha Františka.

V Jáchymově vznikly v roce 1906 první radioaktivní lázně na světě. Brzy na to byl vybudován proslulý léčebný ústav Radium Palace. V roce 1975 byl otevřen nový rozsáhlý léčebný ústav pojmenovaný po akademikovi Františku Běhounkovi.
V klidném prostředí lesů a neporušené přírody se rozkládají Konstantinovy Lázně, které jsou zaměřeny na prevenci, léčbu a rekonvalescenci kardiovaskulárních chorob, na léčení nemoci pohybového aparátu, výměny látkového a dýchacího ústrojí.
Lázně Kynžvartse specializují na léčení nespecifických nemocí cest dýchacích a dětí.

Památky

COT Business: Zámek Bečov nad Teplou

Zámek Bečov nad Teplou

 Zaslat pohlednici

Nejvýznamnějším centrem kraje bylo od středověku město Cheb, které patří k nejstarším městům v Čechách. Historické jádro města spolu s jedinou císařskou falcí na území Čech bylo prohlášeno městskou památkovou rezervací. Symbolem města je světoznámý Špalíček – skupina jedenácti pozdně gotických kupeckých domů ze 13. století.
Historickou památkou první velikosti je zámek Kynžvart. Je to místo, kde se psaly dějiny celého rakouského mocnářství. Navíc se mu dostalo významného ocenění Europa Nostra, udělovaného výjimečným evropským památkám po jejich rekonstrukci. K Chebsku patří neoddělitelně také typická lidová architektura, představovaná uzavřenými hrázděnými zemědělskými usedlostmi.
V Bečově nad Teplou je pohádkový hrad a zámek. V hradní kapli byl nalezen relikviář sv. Maura, po korunovačních klenotech druhý nejvýznamnější poklad České republiky. Jeho hodnota je nevyčíslitelná. Nedaleko se nachází premonstrátský klášter v Teplé, který byl po staletí duchovním centrem kraje. Obdiv si zaslouží i barokní skvost západních Čech – Valeč.
Nádhernou přírodní scenérii Slavkovského lesa (dříve Císařského) doplňují významné historické památky v Horním Slavkově, který byl v 16. století centrem těžby cínu evropského významu a půvabná městská památková rezervace Loket s nejzachovalejším raně gotickým hrademu nás. Návštěvníka určitě zaujme i řada dalších historických objektů, zvláště barokní komplex kláštera s kostelem Sv. Maří Magdalény v Chlumu Svaté Maří, město Kynšperk nad Ohří ze 13. století proslavené uměleckým truhlářstvím nebo vesnická památková zóna Královské Poříčí.

Volný čas

V létě se turisté vydávají pěšky či na kole za odpočinkem do hor a do lesů, kde jsou vhodné terény jak pro stále oblíbenější cykloturistiku, tak i pro turistiku pěší. Celé území regionu je protkáno sítí značených turistických cest a cyklostezek, které vás zavedou do atraktivních míst historického, přírodovědného a krajinářského charakteru. Stále se rozšiřuje nabídka možnosti jízdy na koních.
Je zde též mnoho příležitosti pro provozování vodních sportů a plavání. Dobré podmínky naleznou milovníci koupání, kempování a rybaření na přehradách Jesenice a Skalka nedaleko Chebu. Zejména na Jesenici si přijdou na své příznivci surfování, jachtingu a potápění.
Region se postupně stává rájem příznivců golfu. Golfové hřiště v Mariánských Lázních je nejstarším areálem v České republice. Také golfový areál v Karlových Varechpatří k nejstarším a nejkrásnějším lokalitám v Čechách i v kontinentální části Evropy.

Příroda

Velké množství přírodních zajímavostí, rezervací, parků a nespočetných naučných stezek vedoucích pohádkovou přírodou, tak lze ve stručnosti charakterizovat přírodní skvosty lázeňského regionu.
Chráněná krajinná oblast Slavkovský les představuje velkoplošné chráněné území, které bylo vyhlášeno v roce 1974. Rozkládá se mezi Karlovými Vary, Mariánskými Lázněmi a Kynšperkem nad Ohří. Dokladem sopečné činnosti jsou zbytky sopek Komorní hůrka u Františkových Lázní, Železná hůrka u Chebu a Podhorní vrch u Mariánských Lázní.

Informace převzaty z katalogu Západočeské lázně, Realizátor projektu: Euregio Egrensis

Kultura

Region kromě uvedených možností nabízí také bohaté kulturní vyžití. Můžete navštívit muzea v Chebu, Aši, Mariánských Lázních či ve Františkových Lázních, které Vám přiblíží historii regionu včetně jeho významných osobností. Milovníci hudby jistě ocení festival "Týden Johanna Strausse" ve Františkových lázních nebo "Chopinův festival" a "Mozartův festival" v Mariánských lázních. Tato dvě města jistě také zaujmou tradičním otevíráním lázeňské sezóny. Podobnou událost můžete zažít i v Chebu, kde se otevírání týká turistické sezóny. Karlovy Vary se mohou pochlubit prestižním mezinárodním filmovým festivalem, který se každoročně koná.Fotogalerie + pohlednice
Videogalerie
  • Karlovarský kraj (Czechtourism)
Webkamery
Turistické objekty
Památky a turistické atraktivity (vypsat všechny)
 
ve vzdálenosti km od GPS bodu:
°'šířka (N) °'"délka (E)
Otevřeno:
Vyberte datum prostřednictvím kalendáře - JavaScript.


Další parametry hledání
Certifikáty

Regionální certifikáty
Služba:


Doprava
Vyhledání autobusového a vlakového spojení
Dopravní body (vypsat všechny)
 
ve vzdálenosti km od GPS bodu:
°'šířka (N) °'"délka (E)
Kategorie:
Další parametry hledání
Certifikáty
Regionální certifikáty

Letiště (vypsat všechny)
 
ve vzdálenosti km od GPS bodu:
°'šířka (N) °'"délka (E)
Kategorie:
Další parametry hledání
Certifikáty
Aktuální dopravní informace

Kulturní, společenské a sportovní akce
Kalendář akcí
Druh/typ:Význam:


začátek: Kalendář - výběr data konec: Kalendář - výběr data
Ubytování, lázně, pronájmy prostor
Rezervace ubytování (vypsat všechny)

Vyhledání ubytování

Místo:mapa ČR
Příjezd:Počet nocí:Odjezd: 5.12.2021
Minimální třída:

Kempy a chatové osady (vypsat všechny)
 
ve vzdálenosti km od GPS bodu:
°'šířka (N) °'"délka (E)
Kategorie:
Třída:
otevřeno v Vyberte datum prostřednictvím kalendáře - JavaScript.
Další parametry hledání
Poskytované služby a vybavení:
Vybavenost

Zadejte maximální vzdálenost atraktivity. V případě, že požadujete, aby se daná aktraktivita nacházela v daném zařízení, zadejte nulu.

Pronájmy prostor
Lázeňská/wellness zařízení

Restaurace, bary, kavárny...
 
ve vzdálenosti km od GPS bodu:
°'šířka (N) °'"délka (E)hod
Další parametry hledání
Certifikáty

Regionální certifikáty
Vybavenost

Zadejte maximální vzdálenost atraktivity. V případě, že požadujete, aby se daná aktraktivita nacházela v daném zařízení, zadejte nulu.

Sportovní možnosti
Sportovní možnosti (vypsat všechny)
 
ve vzdálenosti km od GPS bodu:
°'šířka (N) °'"délka (E)
Další parametry hledání
CertifikátyRegionální certifikáty
Poskytované služby (Při vícenásobném zaškrtnutí se vyhledají objekty, které poskytují všechny zakšrtnuté služby.)

Golfová hřiště (vypsat všechny)
 
ve vzdálenosti km od GPS bodu:
°'šířka (N) °'"délka (E)
Kategorie:
Další parametry hledání
CertifikátyOtevřeno v: Vyberte datum prostřednictvím kalendáře - JavaScript. Handicapový den:


Služby:

Lyžařská střediska / sjezdovky
Jezdecký objekt (vypsat všechny)
 
ve vzdálenosti km od GPS bodu:
°'šířka (N) °'"délka (E)
otevřeno v Vyberte datum prostřednictvím kalendáře - JavaScript.
Další parametry hledání
Certifikáty

Poskytované služby a vybavení:Informační centra, průvodci
Informační centra (vypsat všechna)
 
ve vzdálenosti km od GPS bodu:
°'šířka (N) °'"délka (E)
Kategorie:


otevřeno v Vyberte datum prostřednictvím kalendáře - JavaScript.
Další parametry hledání
Certifikáty

Regionální certifikáty
Služby infostřediska:

Průvodci (vypsat všechny)


Licence:Počasí
 sobota 4.12.neděle 5.12.pondělí 6.12.úterý 7.12.
Karlovy Vary
Skorojasnojižní vítr
-3°C2.1
(23:00)
Oblačno
0°C/-3°C
Oblačno
-1°C/-4°C
Občasné sněžení
-1°C/-5°C

Zdroj: počasí Meteocentrum

Články časopisu COT Business:

Turistický informační servis

- Archiv starších zpráv -
Oblasti související s daným regionem

Neklikejte na tento odkaz ani na tento odkaz nebo budete zabanovani!

loginImage