Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Chevaliers sans armures(rytíři bez brnění)

Typ: balet
Popis:
"Ve světě, který se každým okamžikem snaží nám vnutit pod rouškou bezpečnosti tu jedinou správnou řeč, bych měl spíš chuť vám nabídnout procházku tichem srdce. V tomto intimním prostoru, mimo čas zákonů a trhu, se můžeme sladit s opravdovým dechem tohoto světa, jenž se nezadržitelně ochuzuje. Jako dar bez váhání, přítomnost bez vědomí, přítomnost nepřítomnosti, Chevaliers sans armures / Rytíři bez brnění jsou možností zahlédnout svobodně divadlo našich emocí, citů, vášní…"
Paco Décina

Paco Decina, francouzský choreograf italského původu, přesídlil z rodné Neapole do Paříže začátkem 80.let, kde poměrně brzy získal uznání taneční obce. V roce 1987 získal za choreografii TEMPI MORTI choreografickou cenu Ménagerie de Verre, z dalších ocenění můžeme zmínit ještě cenu z 6. Rencontres chorégraphiques internationales de Seine-Saint-Denis z roku 1997. V posledních letech byla jeho díla uvedena na významných scénách ve Francii (Theatre de la Ville de Paris, Maison de la Danse Lyon, Festival d’Aix en Provence), na scénách v Portugalsku, Itálii, Indii, ale také například v rovníkové Africe nebo v roce 2005 během měsíčního turné v Latinské Americe. V roce 2006 zahájil se svou skupinou čtyřleté rezidenční období v divadle Cité Internationale v Paříži.

Kritici si na díle P. Deciny všímají úzké provázanosti vynikající taneční techniky, citlivé práce s gestikou tanečníků a rozhodného odmítáním narativnosti či demonstrativnosti tance. Rossita Boisseau (Telerama) dokonce o představení Neti-Neti napsala „ v jeho tanci je (hmatatelné) mystérium tance prožívaného jako spirituální zkušenost.“

"Decinovo nové představení vytvořené ve spolupráci s Valerií Apicellou "Rytíři bez brnění" -"Chevaliers sans armure" předvádí celou škálu průzračně krásných pohybů. Oba tanečníci vykreslují svými těly písmena harmonické a mocné řeči rychle unášené proudem a předkládají jednotlivé etapy cyklu života vyčleněného z vyprávění.
Sloup ohnivě rudého světla nebo sytě zelená kostka osvěcují těla oblečená (Reginou Martini) chvíli do černé, chvíli do bílé. Stíny pomalu pohlcují prostor scény a ustupují lidským kuklám v bílém rouchu. Bublání varhan a zvonů (k použití těchto nástrojů skrývajících v sobě četné konotace je třeba odvahy) se prolíná s andělským hlasem ženy (hudba je od dua Winter Family). Toto vážné a téměř slavnostní duo, ukazující vrtkavost života i smrti, upoutá diváka svou děsivou něhou…“
Rosita Boisseau, Le monde 18. 5. 2006
Poznámka: Ceny: 240 - 240
Místo konání: Divadlo Komedie (Praha)
Datum a čas konání: pá 9.11.2007 19:30 - 21:00
Význam akce: regionální
Přístupné pro vozíčkáře: ano
Zdroj dat: Ticketstream
Je třeba opravit informace o akci?
Sametová Praha
412 m

Sametová Praha

V roce 1989 se k padesátému výročí 17. listopadu sešli studenti a vydali se do ulic s ...

Nejbližší informační centrum
Jak se tam dostanu z:
Jak se tam dostanu vlakem/autobusem:
Odkud:
Kam:
Odjezd/Příjezd:
o den méněo den více Kalendář - výběr data o hodinu víceo hodinu méněo minutu víceo minutu méně
:
Jízdní řád:
Poskytuje: Logo CHAPS spol. s r.o.
Nejbližší vlakové zastávky:
Nejbližší autobusové zastávky:
Letiště:
Vzdálenost od parkoviště:150 m
  • kapacita - osobní: 100, cena: 30 Kč / hodina
Vzdálenost od garáže:500 m
  • kapacita - 200, zdarma
Zastávka MHD:5 m
Zastávka metra:250 m
Popis:Divadlo se nachází v samém centru Prahy, stejně jako v jiných zónách městské části Praha 1 je parkování velkým problémem, nejbližší a jediné placené parkoviště v okolí se nachází na Karlově náměstí. Zato je velmi pohodlná dostupnost městskou hromadnou dopravou, tramvajové zastávky Lazarská a Vodičkova jsou v těsné blízkosti divadla.
Uvedené hodnoty odpovídají vzdušné vzdálenosti
© 2002-2020 World Media Partners
Zdroj dat: Ticketstream Poslední aktualizace: 22.11.2020 [21795]

Neklikejte na tento odkaz ani na tento odkaz nebo budete zabanovani!

loginImage