Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Pacific crest trail ( USA )

Typ: přednáška
Popis:
Nádherný přes 4200km dlouhý trek při západním pobřeží USA od mexických hranic do Kanady s celkovým převýšením 100km přiblíží Petr Kosek.
Celým názvem Pacific Crest National Scenic Trail je 2655 mil (přes 4200km) dlouhý trek, který vede horskými oblastmi při západním pobřeží USA od mexických hranic až do Kanady s celkovým převýšením 100km. Ve směru od jihu prochází nejdříve pouštními oblastmi jižní Kalifornie, poté nejvyšším pohořím kontinentálních USA - Sierra Nevada, kde se nachází i nejvýše položený průsmyk na trase - Forester Pass (4009 m.n.m.), nejvyšší hory opouští u druhého nejhlubšího jezera v USA Lake Tahoe. Dále pokračuje sopečnými oblastmi severní Kalifornie, míjí úžasný vulkán Mt. Shasta a do státu Oregon vstupuje u nejhlubšího amerického jezera, úchvatného, gigantického kráteru zaplněného vodou - Crater Lake. Územím států Oregon a Washington prochází v celé délce pohořím Cascade Range. Poslední desítky kilometrů v USA vedou národním parkem North Cascades, poté trail překročí Kanadskou hranici a po dalších 14 kilometrech končí.
Trail se vyhýbá civilizaci a vede především horskými oblastmi, kde je nejméně silnic. Prochází více než 60-ti velkými horskými průsmyky, míjí hodně přes 1000 jezer, prochází sedmi národními parky (m.j. N.P. Sequoia a Yosemite, Crater Lake) a dalšími 60-ti různými chráněnými územími. Projít ho vkuse obvykle trvá 4-6 měsíců a ještě o dost déle zabere plánování a výběr vhodného vybavení. Na některé úseky, hlavně z jara, jsou potřeba mačky a cepín, během cesty zničíte několik párů běžeckých bot a tak je potřeba dobře naplánovat, kam si je předem pošlete, abyste je měly k dispozici. Co se týká jídla, existuje několik možností – buďto si předem všechno připravíte a rozešlete na pošty, různé horské resorty, chaty, obchody atd. co nejblíže vaší trasy, a nebo se zásobujete průběžně – když narazíte na cestu, svezete se stopem do nejbližšího města, nakoupíte si a stopem se zas vrátíte zpět. Nebo si trochu zajdete do nějakého horského střediska. To všechno je ale potřeba dobře zvážit, protože některé zajížďky do města vám mohou zabrat i dva dny.
Místo konání: Klub Na Rampě (Jablonec nad Nisou)
Datum a čas konání: út 12.3.2013 19:30
Význam akce: místní
Přístupné pro vozíčkáře: ano
Zdroj dat: Liberecký kraj
Je třeba opravit informace o akci?
Na Ještěd s Dědem Ještědem
13 km

Na Ještěd s Dědem Ještědem

Hotel a vysílač Ještěd patří mezi ty nejzajímavější stavby, které lze v tomto kraji vidět....

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou
87 m

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

turistický objekt

Jablonec nad Nisou

Studio Fit
133 m

Studio Fit

sauna pro veřejnost, parní kabina pro veřejnost, infrasauna pro veřejnost, vířivka vnitřní pro veřejnost

Jablonec nad Nisou

Nejbližší informační centrum
Jak se tam dostanu z:
Jak se tam dostanu vlakem/autobusem:
Odkud:
Kam:
Odjezd/Příjezd:
o den méněo den více Kalendář - výběr data o hodinu víceo hodinu méněo minutu víceo minutu méně
:
Jízdní řád:
Poskytuje: Logo CHAPS spol. s r.o.
Nejbližší vlakové zastávky:
Nejbližší autobusové zastávky:
Letiště:
Uvedené hodnoty odpovídají vzdušné vzdálenosti
© 2002-2021 World Media Partners
Zdroj dat: Liberecký kraj Poslední aktualizace: 04.08.2021 [227803]

Neklikejte na tento odkaz ani na tento odkaz nebo budete zabanovani!

loginImage