Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

The King´s Singers

Typ: koncert
Popis:
The King´s Singers je britská vokální skupina „a cappella“ – tedy pěvecká skupina vystupující bez klasického hudebního doprovodu. V roce 2008 oslavili již 40. výročí své existence a jejich jméno připomíná Kingovu vysokou školu v Cambridge v Anglii, kde byla skupina složená ze šesti sborových pěvců, v roce 1968 založena. Již dvakrát zvítězili na Grammy Awards. Skupina cestuje po celém světě a absolvuje každoročně okolo 125 koncertů, většinou v Evropě, USA a na Dálném východě. Mezi cílové destinace přibyla v poslední době také Čína. Pravidelně vystupují Proms v Royal Albert Hall a na koncertech v rámci festivalu pěveckých sborů City of London Festival.

Jako jeden z nejslavnějších souborů na světě, mají The King´s Singers každý rok velmi nabitý harmonogram ve kterém nechybějí koncerty, studiová práce, komunikace s médii ani vzdělávací aktivity, které se rozprostírají nad celou zeměkoulí. Vítězí se skladbami jak mladých, ale i zavedených autorů, a to, zda zpívají Tomkinse nebo Takemitsua, Bacha nebo Bubleho, je okamžitě rozpoznatelné pro jejich precizní intonaci, dokonalou vokální směs, bezchybnou artikulaci textu a skvělé časování. Jsou také suverénními baviči s nádherným britským humorem. V průběhu roku 2012 vystupovali The King´s Singers po celém světě ve světově proslulých koncertních sálech, včetně Sydney Opera House, Carnegie Hall a Berlínské Filharmonii. Jejich koncertní šňůra zahrnovala Austrálii, Nový Zéland, Francii, Německo, USA a Kanadu, Bulharsko, Maďarsko, Itálii, Spojenjé arabské emiráty, Švýcarsko a Finsko.

S diskografií, která zahrnuje již více než 150 nosičů, získali The King´s Singers jak nejprestižnější ocenění, tak i významný ohlas u kritiků. V roce 2009 získali cenu Grammy® za své studiové album Simple Gifts. Hluboce oddáni svému novému pojetí sborové hudby převzali více než 200 prací od předních soudobých skladatelů, včetně Richarda Rodney Bennetta, Beria, Maxwella Daviese, Ligetiho, Lukaszewského, Pendereckoho, Ruttera, Takemitsua a Tavenera. Jejich poslední album, High Flight, obsahuje mimo jiné také díla od Erica Whitacrea a Boba Chilcotta. Bylo nahráno v USA s doplněným sborem College Concordia a vydáno na podzim 2011 v nahrávací společnosti Signum. Další nedávné nahrávky vydané společnosti Signum obsahují Swimming Over London (Plavání přes Londýn) a spojují v sobě některé skupinou oblíbené skladby s novým aranžmá; dále světovou premiéru nahrávky hudby Pachelbel’s Music for Vespers s Charivari Agréable; a také nové vánoční DVD. The King´s Singers mají mimořádnou tradici v televizních vystoupeních. Na Zimní Olympiádě měli koncert společně s The Mormon Tabernacle Choir (Chór mormonského svatostánku) a účinkovali také na jejich vánočním koncertu v roce 2008. Toto představení, které bylo vysíláno v přímém televizním přenosu na stanici PBS po celých USA, shlédlo naživo 80.000 diváků, a je k dispozici také na DVD. Následovalo televizní vystoupení na BBC Proms v Royal Albert Hall v Londýně (je rovněž také na DVD), které získalo v lednu 2010 cenu MIDEM Classical Award International. Několikrát se také objevili ve snídani televize BBC a často vystupují v pořadu Songs of Praise. Kromě koncertů vyprodaných po celém světě, sdílejí The King´s Singers své umění prostřednicvím četných workshopů a mistrovských kurzů. Zveřejňují také fantastické množství hudebnin: do současné doby jim jejich vydavatel Hal Leonard vydal přes více než dva miliony výtisků. Jejich aranžmá jsou zpívána ve školách, vysokoškolských souborech, amatérských i profesionálních souborech po celém světě.
Místo konání: Divadlo Hybernia (Praha)
Datum a čas konání: čt 3.10.2013 19:30
Konec rezervace: 03.10.2013
Význam akce: národní
Přístupné pro vozíčkáře: neznámo (kulturní středisko je bezbariérové)
Zdroj dat: Ticketpro
Je třeba opravit informace o akci?
Mužové 28. října a skautská pošta
562 m

Mužové 28. října a skautská pošta

Právě vzniká Československo a Ty máš jedinečnou možnost zapojit se do jeho vzniku jako skautský...

Česká národní banka
43 m

Česká národní banka

turistický objekt

Praha

Prašná brána
73 m

Prašná brána

turistický objekt

Praha 1

Nejbližší informační centrum
Jak se tam dostanu z:
Jak se tam dostanu vlakem/autobusem:
Odkud:
Kam:
Odjezd/Příjezd:
o den méněo den více Kalendář - výběr data o hodinu víceo hodinu méněo minutu víceo minutu méně
:
Jízdní řád:
Poskytuje: Logo CHAPS spol. s r.o.
Nejbližší vlakové zastávky:
Nejbližší autobusové zastávky:
Letiště:
Vzdálenost od parkoviště:300 m
  • kapacita - osobní: 300 (z toho 50 bezbariérových), cena: 50 Kč / hodina
Vzdálenost od garáže:300 m
  • kapacita - 300 (z toho 50 bezbariérových), cena: 50 Kč / hodina
Zastávka MHD:150 m
Zastávka metra:100 m
Taxi:ano
Uvedené hodnoty odpovídají vzdušné vzdálenosti
© 2002-2020 World Media Partners
Zdroj dat: Ticketpro Poslední aktualizace: 02.12.2020 [230070]

Neklikejte na tento odkaz ani na tento odkaz nebo budete zabanovani!

loginImage