Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Vivaldiano - Město Zrcadel 2015

Typ: vážná hudba
Popis:
Nové, velkorysé a ambiciózní pokračování úspěšného projektu. Barokní hudba se soudobým zvukem a novou energií. Dech beroucí výkony světových virtuózů. Hudba, projekce a animace, moderní tanec i mluvené slovo ve službách trochu mrazivého příběhu o nadějích a ztrátách barokního génia Antonia Vivaldiho. Projekt Vivaldianno, který samotné tvůrce už od počátku nepřestává překvapovat vřelostí ohlasů publika, se ve své nejnovější, třetí vývojové fázi, rozmáchl k opravdu strmému letu. Projekt s podtitulem Město zrcadel má ambice velkolepé mezinárodní koncertní show s hráči světové elity, s moderní animací a projekcí, s tancem i mluveným slovem, s tím vším ve službách trochu mrazivého příběhu o nadějích a ztrátách barokního génia Antonia Vivaldiho.
Autor celého projektu, Michal Dvořák, o něm říká: "Vivaldianno - Město zrcadel, to je nebývalé hráčské obsazení, nebývalý autorský tým, nebývalá investice do realizace a taky výborná konstelace hvězd, řekl bych". V našich podmínkách je skutečně výjimečná událost, sejdou-li se na pódiu kromě osvědčených protagonistů (Svěcený, Dvořák, Heroldovo quarteto) i takové hvězdy světového formátu jako Tina Guo a Li Chuan Yun, kteří vystoupí na koncertech v Bratislavě, Ostravě, Brně, Praze a Plzni. Na všech dalších koncertech je budou alternovat skvělé české umělkyně - Terezie Kovalová (cello) a Julie Svěcená (housle), které svým talentem ohromily nejen české, ale i zahraniční publikum. Terezie Kovalová (violoncello) je spoludržitelkou ceny Anděl v kategorii Objev roku za desku Raising the Flag kapely Republic Of Two v roce 2011. V současnosti aktivně působí v projektech Boris Carloff, Vladivojna La Chia, Notes From Prague, FORMA a zejména v duu Calm Season. Julie Svěcená (housle) své mistrovské kurzy absolvovala u prof. Zachara Brona ve švýcarském Interlakenu, dále spolupracovala s prof. Borisem Kusnirem (Rakousko), a prof. Stephenem Shippsem (USA). V současné době je mimořádnou posluchačkou v houslové třídě vynikajícího houslisty a pedagoga, profesora Rodneyho Frienda (Velká Británie). Má za sebou již mnoho soutěžních úspěchů. Naposledy koncertovala v USA, Francii, Lucembursku, Německu, Rakousku, v jordánském Ammánu a v amfiteátru skalního města Petra. Pravidelně spolupracuje s domácími komorními orchestry - Virtuosi Pragenses a QUATTRO.
Po velké vlně zájmu se hlavní protagonisté rozhodli postupně přidávat další koncerty i v menších městech a podpořit tak různé kulturní akce. Celé turné odstartuje zlínský koncert, který je součástí doprovodného programu filmového festivalu už 30. 5.2015 (ZFF), následuje řada velkých halových koncertů, komornějších představení a festivalů.
Management jedná s promotéry po celém Česku a Slovensku o dalších vystoupeních v divadlech, kulturních domech, případně open - air akcích, které budou svým obsahem a interpretací "kopírovat" velké halové koncerty. K dispozici jsou v tuto chvíli termíny na červenec - leden 2016 a dále na březen a duben 2016.
Mediálními partnery turné jsou Deníky, rádio Frekvence 1, webový portál iPrima, přičemž hodnota reklamního plnění převyšuje částku 10 mil. Kč.
Místo konání: Kongresové centrum Aldis (Hradec Králové) - Velký sál
Datum a čas konání: ne 18.10.2015 19:00
Význam akce: regionální
Přístupné pro vozíčkáře: neznámo (prostory nejsou bezbariérové)
Související aktuality
  • Vivaldiano - Město Zrcadel 2015, (14.6.2015, Magistrát města Hradce Králové)
Zdroj dat: Tisková zpráva
Je třeba opravit informace o akci?
Bitva na Chlumu 1866
476 m

Bitva na Chlumu 1866

Vezmi si své kolo a pojeď spolu s legendárním kanonýrem Jabůrkem pomoci Rakouskému císařství...

BB69
115 m

BB69

bowling

Hradec Králové

Tyršův most
369 m

Tyršův most

turistický objekt

Hradec Králové

Nejbližší informační centrum
IC Hradec Králové
485 m

IC Hradec Králové

Hradec Králové

Jak se tam dostanu z:
Jak se tam dostanu vlakem/autobusem:
Odkud:
Kam:
Odjezd/Příjezd:
o den méněo den více Kalendář - výběr data o hodinu víceo hodinu méněo minutu víceo minutu méně
:
Jízdní řád:
Poskytuje: Logo CHAPS spol. s r.o.
Nejbližší vlakové zastávky:
Nejbližší autobusové zastávky:
Letiště:
Vzdálenost od parkoviště:0 m (vlastní)
  • kapacita - osobní: 220, cena: 10 Kč / hodina
  • kapacita - autobusy: 45, cena: 100 Kč / den
Vzdálenost od garáže:vlastní
  • kapacita - 35, zdarma
Zastávka MHD:500 m
Taxi:ano
Popis:pravidelná mezinárodní i vnitrostátní autobusová i vlaková doprava, dobré silniční spojení s Prahou (100 km po dálnici D11), atraktivní poloha téměř ve středu republiky dobře dostupná ze všech oblastí ČR.
Uvedené hodnoty odpovídají vzdušné vzdálenosti
© 2002-2021 World Media Partners
Zdroj dat: Tisková zpráva Poslední aktualizace: 01.08.2021 [360923]

Neklikejte na tento odkaz ani na tento odkaz nebo budete zabanovani!

loginImage