Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

BPM w/ Ark & Nika 77

Typ: diskotéka / dance party
Popis:
Ark, Nika 77, Thinngy, Bodybass

DJ Ark není včerejší objev soutěže talentů, po české hudební scéně se pohybuje již řadu let, a bez plenek. Prvně se dostal k hudební technice v raných deseti letech, tehdy si díky bratrovu nadšení pro techno mohl vyzkoušet svoje první mixy na dnes již legendárním setupu DJM 500 a technics sl 1210mk2. Po několika letech ochutnávání různých hudebních kousků a nasávání inspirace, uzrál čas pro první vlastní podnik, když společně s několika kamarády stál u zrodu hudebního uskupení NaNo Sound. NaNo Sound mělo od svých počátků silnou základnu v tzv. zlomených odnožích elektronické hudby, často s lazením na anglické producenty. Tou dobou (psal se rok 2003) Ark prožíval naplnění a radost v rytmu d´n´b a junglu a nejčastěji vystupoval back 2 back s Dj Neotem aka Drum Technology. Dvojka mladých djs si zahrála snad ve všech zákoutích české republiky od západu na východ a ještě dál až ku slovenským bratřím a bratislavskému klubu Účko. Po nesčetných vystoupeních různě po domovině Ark začíná bookovat zahraniční DJs pro místní párty a festivaly stejně jako pořádat vlastní akce. Setkání se smetánkou zahraniční hudební scény a hvězdami zvučných jmen zprostředkoval mimo jiné i díky svým pravidelným drumandbassovým večerům nazvaným Steppin'. Jeho hosty se tak v rychlém sledu staly Danny Wheeler, MC Tali, TC, Heist a Jenna G. Za roky protěžování drumandbassu a zlomených beatů si zahrál vedle lidí jako Noisia, Netsky, Brookes Brothers, Camo & Krooked, Black Sun Empire, John B, Apex, Prolix, Clipz, Shock One, Futurebound, Current Value feat. Snow, Fexomat, Zubcore, Dj Rush, B Complex, Stanton Warriors, L Plus, Brooklyn, Rido, No Money a s řadou dalších zvučných jmen. Se zřejmostí toho, kolik výrazných prvků proniká do hudby z vod mainstreamového electra a dubstepu, přišla i potřeba dozvědět se více o minimálnějších, hlubších polohách elektronické hudby a nových rezervoárech inspirace v undergroundu.

Postrčen znovu vpřed životem Berlína a projekty jako například Bar 25 si Ark uvědomuje potenciál minimální elektronické hudby a rozsah těchto lánů neoraných i u nás doma.Arka s jeho svěžímy sety prodchnutými miriádami odstínů duhy elektra můžete v Praze potkat nejčastěji v klubech jako je Chapeau Rouge, Palác Akropolis, Cross, Roxy a dalších. Hodit zadkem či podupat nohou můžete zajít na Arkovi pravidelné akce Arcade a nebo Be At:, na kterých se podílí s vydavatelství Beef Records a kde byli v minuloasti k slyšení interpreti jako Djuma Soundsystem, Alexkid, Niko Schwind, Chmara Winter, Peter Horrevorts, Niconé, Claire Morgan, Timid boy či česko-australský projekt Shades of Gray. Nemělo by se zapomínat ani na pražské seskupení Swampsound, kde je Ark už mnoho let členem. V současnosti jsou hlavní Arkovou inspirací vytříbené postavy berlínské a londýnské hudební scény. Od těchto vlivů se částečně dnes odvíjí i jeho slastní styl hraní ve kterém si zakládá především na přístupnosti a zábavě, s gradací až k euforii, jíž dosahuje dobrou kombinací dynamických mixů a pestrostí, nikoliv však mnohostí, rytmů a zvuků. Mimo svoje osobní zalíbení vás však Ark dokáže s radostí provázet po plejádách homogenních ale i cizími prvky prodchnutých stylů jako acid, house, deep, minimal, techno, bass, chicago, detroit. A i když Arkovi sety i párty bývají tématicky i stylově zařazené, neztrácí ze zřetele svodný prostor pro zábavu, tvořivost a improvizaci.

Nika 77 se djingu věnuje od roku 1997 a patří mezi přední české djs. Představila se už ve většině nejznámějších klubů v Čechách i na Slovensku, vystupovala v Maďarsku, Německu, Rusku, Polsku a Chorvatsku. V ČR již snad není klub, prostor nebo festival, kde se o její kvalitě nemohli přesvedčit. Její sety jste mohli slyšet i v různých rádiových a televizních programech o taneční hudbě. Nika se prezentuje velmi promyšlenými sety plnými energického techna s hlubokou strukturou. Ráda hrává experimentální až ambientní elektroniku a to především v menších pražských klubech, ale občas si odskočí i k rychlejšímu a tanečnějšímu drumandbassu. V současné době se věnuje studiové práci. Doposud vydala několik věcí na českém labelu TechEx 02 a 03, Fylo a momentálně pracuje na vlastním labelu. Je rezidentkou domácí party série serveru Techno.cz Connect Yourself a jejích mladších sester spolupracujících s dalšími zásadními servery a promotéry české klubové scény – Connect2. V roce 2014 se stala zároveň členkou dámské dj crew BasSistaz.

Line up:

  • 21:00 - 23:00 Thinngy
  • 23:00 - 01:00 Bodybass
  • 01:00 - 04:00 Ark & Nika 77
Místo konání: Komiks klub (České Budějovice)
Datum a čas konání: so 19.3.2016 21:00
Význam akce: místní
Přístupné pro vozíčkáře: ne
Vstupné: 40 Kč
URL: https://www.facebook.com/events/1568384960119871/
Zdroj dat: Komiks klub
Je třeba opravit informace o akci?
Takhle jednou v Budějcích
235 m

Takhle jednou v Budějcích

O vládci, který dobře vládl a o náměstí, které má svoje kouzlo.

Kaple Smrtelných úzkostí Páně
23 m

Kaple Smrtelných úzkostí Páně

turistický objekt

České Budějovice

Černá věž
96 m

Černá věž

turistický objekt

České Budějovice

Nejbližší informační centrum
Turistické a mapové centrum
90 m

Turistické a mapové centrum

České Budějovice

Jak se tam dostanu z:
Jak se tam dostanu vlakem/autobusem:
Odkud:
Kam:
Odjezd/Příjezd:
o den méněo den více Kalendář - výběr data o hodinu víceo hodinu méněo minutu víceo minutu méně
:
Jízdní řád:
Poskytuje: Logo CHAPS spol. s r.o.
Nejbližší vlakové zastávky:
Nejbližší autobusové zastávky:
Letiště:
Vzdálenost od parkoviště:20 km
  • kapacita - osobní: 20, cena: 20 Kč / hodina
Zastávka MHD:500 m
Popis:Klub najdete vedle Hladovýho vokna za Černou věží.
Uvedené hodnoty odpovídají vzdušné vzdálenosti
© 2002-2021 World Media Partners
Zdroj dat: Komiks klub Poslední aktualizace: 20.09.2021 [400104]

Neklikejte na tento odkaz ani na tento odkaz nebo budete zabanovani!

loginImage