Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Atsuo Hukuda

Typ: výstava obrazů - malířství
Popis:
Po výstavách japonských umělců H. Nagasawy, K. Kataseho, M. Sukenariho a R. Aoyagy v minulých létech nabízí českobudějovický Dům umění projektem Atsua Hukudy další ukázku současného japonského umění. Atsuo Hukuda si přizval jako hosta Kenza Onodu, který nejen výstavu otevře svým koncertem, ale po celou dobu trvání bude jeho videoprojekce její nedílnou součástí.
Onoda pracuje jako hudební skladatel zaměřený na elektronickou hudbu, vytváří také počítačové animace, které vznikají na základě vnímání jeho okolí se vším, co nabízí a jak na něho působí. Atsuo Hukuda koncipuje svůj dlouhodobý projekt, jako definici „umění“ prostřednictvím „umění“. Posledních deset let se v této souvislosti zabýval především barvou a/nebo jednobarevností. Samotné výstavy považuje za umělecké dílo – jako celek. Shledává za nutné, srozumitelně do nich zařadit vše, co k nim patří. Tedy nejen samotné artefakty, ale i práci kurátora, propagaci výstavy i její publicitu. Většina děl, které do nynějška vytvořil, zahrnuje počítačové zpracování maleb a soch od slavných umělců z období od 13. do 21. století a je založena na těchto dílech. Tato díla jsou přeměněna na monochromatická. Objekty, které byly považovány za umělecká díla, využívá jako materiálu pro skládání svých děl a prezentuje je jako naprosto novou tvorbu. V každém projektu se návštěvníci rovněž mohou pokusit uhodnout původní dílo podle titulů, ačkoli tato hra na hádání nebyla Hukudovým záměrem.
Hukudovo záměrem však je, zájem o otázky vztahující se k problematice času a jeho „stop“ na uměleckých dílech. Zda je opravdu negativním faktorem časově podmíněná fyzická změna /to, co je normálně považováno za slabou stránku malby a sochařství - praskliny, odlupování barev atd../ Dle autora je nyní na čase, aby bylo opět potvrzeno, že nepřítomnost je řízena minulostí a budoucnost přítomností.
Hukuda doufá a očekává, že možnosti umění 21. století se vyvinou z děl, která jsou řízena jednotlivcem /umělcem/ za použití médií. S vědomím, že současné umění nadále expanduje prostřednictvím různorodosti výrazu a materiálu, se Atsuo Hukuda stále přidržuje ortodoxního výrazu v umění, a pracuje na obecném obrazu, který každý současný člověk dokáže rozeznat, jak míjí oboustranné hranice mezi reprezentativním, abstraktním a současným uměním, aby dále oslovoval náš zdravý rozum a chaos prostřednictvím svého díla jako čistého umění.
Místo konání: Galerie současného umění a architektury (České Budějovice)
Datum a čas konání: čt 18.9.2008 - ne 19.10.2008

Akce je dostupná dle aktuální provozní doby

Význam akce: místní
Zdroj dat: Galerie současného umění a architektury
Je třeba opravit informace o akci?
Takhle jednou v Budějcích
37 m

Takhle jednou v Budějcích

O vládci, který dobře vládl a o náměstí, které má svoje kouzlo.

Úniková hra Caseroom
41 m

Úniková hra Caseroom

turistický objekt

České Budějovice

Vídeňský loket
42 m

Vídeňský loket

turistický objekt

České Budějovice

Nejbližší informační centrum
Turistické informační centrum
56 m

Turistické informační centrum

České Budějovice

Jak se tam dostanu z:
Jak se tam dostanu vlakem/autobusem:
Odkud:
Kam:
Odjezd/Příjezd:
o den méněo den více Kalendář - výběr data o hodinu víceo hodinu méněo minutu víceo minutu méně
:
Jízdní řád:
Poskytuje: Logo CHAPS spol. s r.o.
Nejbližší vlakové zastávky:
Nejbližší autobusové zastávky:
Letiště:
Uvedené hodnoty odpovídají vzdušné vzdálenosti
© 2002-2021 World Media Partners
Zdroj dat: Galerie současného umění a architektury Poslední aktualizace: 19.09.2021 [42909]

Neklikejte na tento odkaz ani na tento odkaz nebo budete zabanovani!

loginImage