Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Koncert Jaromíra Zámečníka

Typ: koncert
Popis:
Na programu jsou skladby J. S. Bacha, G. Muffata, J. Haydna, A. Piazzolly a dalších. Jaromír Zámečník absolvoval nejprve brněnskou konzervatoř ve třídě Ladislava Koryčana a poté brněnskou JAMU ve třídě profesora Rajmunda Kákoniho a Dr. Josefa Smetany. V letech 1986 – 89 byl J. Zámečník stipendistou Hudebního studia Českého hudebního fondu v Praze a v roce 1989 – 90 sólistou této instituce. Ve svém hlavním oboru se Jaromír Zámečník zúčastňoval v letech 1976 – 1987 mnoha domácích soutěží a také reprezentoval českou akordeonovou školu na soutěžích v zahraničí.

Výčet soutěží by byl velice dlouhý a tak si připomeňme alespoň nejvýznamnější z nich: 1. místa v národních soutěžích v Hořovicích s titulem absolutního vítěze (1976, 1985, 1987) 1. místo v akordeonové světové soutěži organizace C. M. A. v Barceloně ve Španělsku (1976) bronzové medaile ze soutěží organizace C.I.A. ve francouzském Cannes (1978), v Anglii (Folkestone 1985), Francii (Paříž 1986) a holandském Arnhemu (1987) 2. místo ze světové soutěže organizace CMA ve Venezuele – Caracas (1983) Repertoár sólového vystoupení je sestaven v menší míře ze skladeb autorů XIX. století, převážná část repertoáru je původní literatura autorů XX. století, tedy skladeb, které byly napsány přímo pro akordeon nebo bajan. Kvalita těchto vystoupení je podložena mnoha úspěchy v národních i mezinárodních soutěžích, koncertní činností jak v České republice, tak i v zahraničí a natočením CD se sólovou hudbou pro bajan s názvem Sentido unico (2004).

Jaromír Zámečník spolupracuje také s Českým rozhlasem a televizí na natáčení scénické hudby a sólových vystoupení. Velmi intenzivní je i jeho spolupráce s VŠMU v Bratislavě. Jako první bajanista vystoupil ve čtyřicetileté historii mezinárodního festivalu Moravský podzim se sólovým repertoárem v roce 2005. V poslední době spolupracuje na různých projektech s BCO (Brno Contemporery Orchestra), který se soustřeďuje na soudobou hudbu, pěveckým sborem Vox Iuvenalis (Hlas mládí). www.jarzamecnik.wz.cz
Místo konání: Národní památkový ústav - územní odborné pracoviště v Telči (Telč)
Datum a čas konání: čt 9.11.2017 19:00
Význam akce: místní
Zdroj dat: Město Telč
Je třeba opravit informace o akci?
Telčské stories
311 m

Telčské stories

Projdi se renesanční perlou mezi městy a poznej příběhy, které jsou spojeny s tímto pohádkovým...

Belpská lávka
157 m

Belpská lávka

turistický objekt

Telč

Věž sv. Ducha
308 m

Věž sv. Ducha

turistický objekt

Telč

Nejbližší informační centrum
Jak se tam dostanu z:
Jak se tam dostanu vlakem/autobusem:
Odkud:
Kam:
Odjezd/Příjezd:
o den méněo den více Kalendář - výběr data o hodinu víceo hodinu méněo minutu víceo minutu méně
:
Jízdní řád:
Poskytuje: Logo CHAPS spol. s r.o.
Nejbližší vlakové zastávky:
Nejbližší autobusové zastávky:
Letiště:
Vzdálenost od parkoviště:0 m (vlastní)
  • kapacita - osobní: 5, zdarma
Popis:Parkoviště se nachází hned vedle objektu a je určeno pro zaměstnance NPÚ. Během konání akce související s pronájmem prostor NPÚ na něm může zaparkovat několik vozidel - cca 5.
Uvedené hodnoty odpovídají vzdušné vzdálenosti
© 2002-2020 World Media Partners
Zdroj dat: Město Telč Poslední aktualizace: 26.11.2020 [512693]

Neklikejte na tento odkaz ani na tento odkaz nebo budete zabanovani!

loginImage