Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Děčínská kotva - 47. Mistrovství floristů ČR

Typ: soutěž
Zakázán vstup se zvířaty
Popis:
47. Mistrovství floristů České republiky – Děčínská kotva 2018. Ve dnech 16. a 17. května se na zámku v Děčíně uskuteční 47. ročník nejstarší a nejvýznamnější floristické soutěže v České republice, Mistrovství floristů Čr - Děčínská kotva 2018, jako součást městských slavností v Děčíně, s výstavou pro veřejnost od 18. do 20. května 2018. Aktuální Mistrovství floristů Čr – Děčínská kotva 2018 se bude konat pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, Ústecký kraj mistrovství současně zařadil mezi akce „Rodinného stříbra“ Ústeckého kraje. U zrodu Děčínské kotvy stáli pedagogové Střední školy zahradnické a zemědělské Antonína Emanuela Komerse, Děčín – Libverda Ing. Antonín Kubíček a jeho manželka Ing. Dagmar Kubíčková, kteří se aktivně věnovali organizaci soutěže po 30 let. Děčínská kotva započala svoji dlouhou tradici v květnu 1971 a od roku 1996 se soutěž Děčínská kotva oficiálně stala mistrovstvím České republiky ve floristice. Od roku 2007 je při hodnocení soutěže používán evropský 100 bodový hodnotitelský systém Florint.

Hlavním pořadatelem je Střední škola zahradnická a zemědělská škola A. E. Komerse Děčín – Libverda, příspěvková organizace. Vyhlašovatelem a spoluorganizátorem soutěže je Svaz květinářů a floristů ČR, díky kterému je mistrovství základní platformou k výběru reprezentantů na mezinárodní floristickou soutěž profesionálů - Europa Cup a evropský floristický šampionát juniorů - Eurofleurs. Na zabezpečení soutěže se pravidelně podílí Ústecký kraj a statutární město Děčín, ale i řada dalších partnerů, bez jejichž finanční pomoci by nebylo možné soutěž pořádat. Odborným mediálním partnerem soutěže je vydavatelství ProfiPress a jeho časopisy Floristika a Profi Florista. Hlavním květinovým partnerem mistrovství je společnost Klia cz s.r.o. Hlavní téma, v duchu kterého se ponese celá soutěž, letos nese název„Jedno století“a připomíná 100. výročí vzniku Československé republiky. Soutěž probíhá v juniorské a seniorské kategorii. Přihlášení floristé a studenti zahradnických škol budou soutěžit celkem ve čtyřech disciplínách, tři z nich jsou předem zadané a jedna je tajná. Všechny soutěžní úkoly jsou propojeny hlavním tématem soutěže a odkazují na období, osobnosti nebo klíčové okamžiky posledních sta let naší vlasti. Při hodnocení letošního ročníku budeme mít tu čest přivítat v hodnotící komisi dvě mezinárodní porotkyně – Karolinu Ładyżyńskou-Skrzypek z Polska a Victorii Salomon z Německa. Úkolem soutěžících v obou kategoriích v první disciplíně pod názvem „Kabelka paní radové“ bude vytvoření nositelné květinové kabelky ve stylu první republiky. Druhou soutěžní disciplínou pod názvem „Kytice pro Martu“bude volně vázaná kytice jako poděkování odvážným ženám období českého disentu. Třetí soutěžní úkol je tajný a jeho zadání, spolu s materiály na jeho vytvoření, budou soutěžícím odhaleny až v průběhu soutěže. Jeho název je „Retro budoucnosti“.

Druhý soutěžní den bude patřit poslednímu soutěžnímu, kdy budou soutěžící v kategorii junior zdobit květinami jednostopá motorová vozidla z kategorie novodobých veteránů. Soutěžící v kategorii senior budou mít za úkol vytvořit květinovou přízdobu automobilů z druhé poloviny 20. století. Soutěžní disciplína s názvem „Sametová“ bude tvořena na nádvoří zámku a instalována na jižních terasách děčínského zámku. Ve čtvrtek 17. května od 19 hodin vyvrcholí celé mistrovství slavnostním galavečerem v prostorách děčínského zámku. Noví vítězové zde převezmou pomyslné žezlo nad českou floristikou od loňského Mistra floristu Čr v kategorii senior Tomáše Hakla z Ostroměře a Mistra floristu Čr v juniorské kategorii Vlastimila Kucharoviče ze Střední školy zahradnické a zemědělské A. E. Komerse, Děčín – Libverda. Kromě vyhlášení oceněných floristů v jednotlivých disciplínách a vyhlášení Mistra floristu junior a Mistra floristu senior pro rok 2018 se můžete těšit na předvedení kabelek a kytic vytvořených v soutěži, křest floristické publikace vydavatelství ProfiPress nebo vystoupení hudebního hosta Felixe Slováčka. Vytvořené soutěžní práce budou přístupné veřejnosti na výstavě v prostorách děčínského zámku od pátku 18. do neděle 20. května.
Místo konání: Děčín
Datum a čas konání: st 16.5.2018 - ne 20.5.2018

Akce je dostupná dle aktuální provozní doby

Význam akce: regionální
Přístupné pro vozíčkáře: ne
Vstupné: 50 Kč
URL: www.svazkvětinaruafloristu.cz
Zdroj dat: CZeCOT
Je třeba opravit informace o akci?
Není známo přesné místo konání akce.
Edmundova soutěska
9 km

Edmundova soutěska

Poznej krásy Českého Švýcarska se samotným průkopníkem cestovního ruchu v Čechách a knížetem...

Děčín - muzeum a zámek
430 m

Děčín - muzeum a zámek

turistický objekt

Děčín

Děčín - řetězová lávka
513 m

Děčín - řetězová lávka

turistický objekt

Děčín

Nejbližší informační centrum
Jak se tam dostanu z:
Jak se tam dostanu vlakem/autobusem:
Odkud:
Kam:
Odjezd/Příjezd:
o den méněo den více Kalendář - výběr data o hodinu víceo hodinu méněo minutu víceo minutu méně
:
Jízdní řád:
Poskytuje: Logo CHAPS spol. s r.o.
Nejbližší vlaková zastávka:Děčín-Čertova voda
© 2002-2020 World Media Partners
Zdroj dat: CZeCOT Poslední aktualizace: 13.10.2020 [536332]

Neklikejte na tento odkaz ani na tento odkaz nebo budete zabanovani!

loginImage