Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

(K)roky bez násilí

Typ: akce určená pro seniory, prezentace, seminář, workshop
Zakázán vstup se zvířaty Akce není vhodná pro děti
Popis:
Pořádáním této akce se snažíme upozornit na problematiku násilí páchaného na seniorech, které se bohužel v posledních letech prudce rozšiřuje. Staří lidé se stávají nejčastějšími obětmi týrání a různých forem podvodů, tento druh násilí je mnohem závažnějším a častějším jevem, než se většina lidí domnívá. Senior je velice snadnou obětí praktik různých podvodníků, neumí se jim bránit, často se za své trápení stydí a tiše ho snáší. Domácí násilí se děje v soukromí společného obydlí, mezi lidmi, kteří jsou si blízcí. Do závažné problematiky násilí na seniorech řadíme také různé podvody, neuvážené podpisy „zaručeně výhodných“ smluv, návštěvy cizích lidí v domácnosti, návštěvy prodejních akcí apod.

Cílem akce je zprostředkovat seniorům informace o tom, na jaké organizace se mohou v případě problému obrátit, kdo jim může pomoci (třeba i anonymně) a s čím. Jak se bránit napadení a jak reagovat na nátlakové praktiky podvodníků.

K poslechu bude po celou dobu konání akce hrát kapela Pardubická šestka, bude zde možnost měření krevního tlaku a ukázky první pomoci. Dále budou vystupovat instruktoři sebeobranného systému Krav Maga, kteří předvedou ukázky sebeobrany určené pro seniory. Zástupci Městské policie Pardubice a Policie ČR předvedou ukázky své techniky. Bude zde také možnost zajistit si průkaz na novou pardubickou službu Senior TAXI. Každý návštěvník obdrží dárkovou tašku s tematickými reklamními předměty. Akce bude slavnostně zahájena ve 13:00 hodin proslovy představitelů jednotlivých organizací, které se na realizaci akce podílí. Akce se koná pod záštitou Ing. Martina Charváta, primátora města a Mgr. Jakuba Rychteckého, náměstka primátora.
Poznámka: Bližší informace: Hana Jansová, vedoucí oddělení sociálních služeb a prevence odbor sociálních věcí Magistrát města Pardubic, telefon: 466 859 136, mobil: 734 264 218.
Místo konání: Bubeníkovy sady (Pardubice)
Datum a čas konání: út 12.6.2018 13:00 - 16:00
Význam akce: místní
Přístupné pro vozíčkáře: ne
Zdroj dat: Turistické informační centrum Pardubice
Je třeba opravit informace o akci?
Rezervujte ubytování online
Hotel Zlatá Štika
241 m
Operace SILVER A
355 m

Operace SILVER A

Připoj se k výsadkářům ze Silver A. Pomoz vojákům se splněním cílů a zjisti, jaké to je být odbojářem...

Sportovní areál Na Olšinkách
192 m

Sportovní areál Na Olšinkách

dětské hřiště, stolní tenis venkovní, venkovní posilovna, sauna pro veřejnost, půjčovna sportovních potřeb a vybavení, sportovní hala / tělocvična, sportovní hřiště venkovní, petanque / boccia hřiště, vířivka vnitřní pro veřejnost, atletický stadion, sportovní hřiště s nafukovací halou, umělá lezecká stěna venkovní

Pardubice

Pardubice - městská památková rezervace
341 m

Pardubice - městská památková rezervace

turistický objekt

Pardubice

Nejbližší informační centrum
Jak se tam dostanu z:
Jak se tam dostanu vlakem/autobusem:
Odkud:
Kam:
Odjezd/Příjezd:
o den méněo den více Kalendář - výběr data o hodinu víceo hodinu méněo minutu víceo minutu méně
:
Jízdní řád:
Poskytuje: Logo CHAPS spol. s r.o.
Nejbližší vlaková zastávka:Pardubice-Pardubičky
© 2002-2021 World Media Partners
Zdroj dat: Turistické informační centrum Pardubice Poslední aktualizace: 05.04.2021 [538773]

Neklikejte na tento odkaz ani na tento odkaz nebo budete zabanovani!

loginImage