Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Jazz ve vinárně: František Uhlíř - Trio Kuh

Typ: jazz / blues / swing
Zakázán vstup se zvířaty Akce není vhodná pro děti
Popis:
Toto trio tvoří vynikající rakouský kytarista, žijící ve Vídni Edi Köhldorfer, jeden z nejlepších evropských kontrabasistů František Uhlíř a česká bubenická legenda Jaromír Helešic.

Edi Köhldorfer • Kytara
Studoval klasickou kytaru na universitě v Grazu a a jazzovou kytaru na konzervatoři ve Vídni a proto se cítí doma jak v klasické tak i v jazzové hudbě. Spolupracoval s význačnými jazzovými interprety jako Biréli Lagrène, Dee Dee Bridgewater, Barbara Dennerlein,Thomas Gansch. V klasické hudbě spolupracoval s Wiener Symphonikern, Radiosymphonie Orchester Wien, Tonkünstler Orchester.

Je taky velmi žádaný kytarista v rámci popové muziky (Stewart Copeland, Helen Schneider, The Rounder Girls. Se skupinou „Global Kryner“ obdržel zlatou desku za album „Global.Kryner. Zastupoval také Rakousko na Eurovision Song Contest a vyhrál taky „Amadeus-Award“.

Edi Köhldorfer natočil pod svým jménem mnoho Cd a vystupoval mimo Australii na všech kontinentech.

Další informace na webu www.edikoehldorfer.com

František Uhlíř • Bass
Absolvent konzervatoře v Brně.(1965-1971) Dlouhá léta byl členem skupiny SHQ Karla Velebného, Baroque Jazz Q a skupin pianisty E. Viklického a v roce 1987 založil vlastní skupinu „Fut - František Uhlíř Team.“ Rejstřík jeho četných aktivit zahrnuje i spolupráci s různými mezinárodními skupinami a sólisty (East - West Connection, Czech - Norwegian Band, Europlane Orchestra, D.Weckl, B.Moses, P.Woods, S.Costanzo, J.Newman, T.Curson, B.Bailey,P.Wilson, S.Nistico, S.Hamilton, S.Robinson, S.Wilkins, D.Goykovich, C.Stötter, P.Catherine,S.Houben, R.Magris, B.Castelluci ,W.Lackerschmied, W.Haffner, A.Riel, P.Mikkelborg, B.Dennerlein).

Účinkoval na koncertech a festivalech v těchto zemích - Německo, Norsko, Dánsko, Holandsko, Belgie, Španělsko, Itálie, Švýcarsko, Rakousko, Maďarsko, Polsko, Rusko, Bulharsko, Chorvatsko, Slovinsko, Kypr, Izrael, Usa, Kanada, Vietnam, Japonsko.

Nahrál vice než 25 CD jako „sideman“ a vydal 2 autorská Cd (Basssaga, Frantisek Uhlir Team feat.C.Stötter), dále 3 Cd s triem Juh - Jurkovič + Uhlíř + Helešic (Live 2002, Frantisek Uhlir Trio feat. D.Goykovich 2006, Maybe Later 2008 ArtaRecords), 2 Cd z koncertů „Jazz na Hradě“ (Bass Session 2009, František Uhlíř 60 2011 -Multisonic) Double Cd Bass Devotion - Basssaga 2010 - Multisonic a Trio Wuh - Live at Jazzinec 2014).

Další informace na webu www.fut.zde.cz

Jaromír Helešic • Bicí
Vyrůstal na jižní Moravě v Mikulčicích. Od konce 60 let žije v Praze, kde působil v různých jazzových formacích (Jazz Half Sextet, Jazz Nova) než zakotvil ve skupině kontrabasisty Luďka Hulana - Jazz Sanatorium. V 70. letech se stal Jaromír Helešic jedním z nejlepších a nejžádanějších hráčů na bicí nástroje u nás (Impuls, Energit L.Andršta, Jazz Q M.Kratochvíla, Pražský Big Band, Milan Svoboda Q, R.Dašek Trio). Jaromír Helešic vystupoval s různými hudebními projekty po celé Evropě, v USA a v Indii.
Místo konání: Chrudimská beseda (Chrudim)
Datum a čas konání: st 30.10.2019 19:00
Význam akce: místní
Přístupné pro vozíčkáře: ne
Předprodej vstupenek v Divadle Karla Pippicha, tel. 603881003, PO-ČT 14–18, PÁ 14–17 h nebo v Turistickém informačním centru Chrudim, tel. 773993333, 469657821, PO-PÁ 8-12, 12:30-16, SO 8-12. Vstupenky jsou bez určení míst.
Vstupné: 120 Kč
URL: www.chrudimsobe.cz/2019-10-30-jazz-ve-vinarne-frantisek-uhlir
Zdroj dat: Turistické informační centrum
Je třeba opravit informace o akci?
To bude jízda, panečku
8 km

To bude jízda, panečku

Pojď s nerozlučnou dvojkou prozkoumat slavné dostihové závodiště a rovnou si u toho můžeš...

Regionální muzeum v Chrudimi
39 m

Regionální muzeum v Chrudimi

turistický objekt

Chrudim

Modrá osa - naučná stezka
60 m

Modrá osa - naučná stezka

turistický objekt

Chrudim

Nejbližší informační centrum
Jak se tam dostanu z:
Jak se tam dostanu vlakem/autobusem:
Odkud:
Kam:
Odjezd/Příjezd:
o den méněo den více Kalendář - výběr data o hodinu víceo hodinu méněo minutu víceo minutu méně
:
Jízdní řád:
Poskytuje: Logo CHAPS spol. s r.o.
Nejbližší vlakové zastávky:
Nejbližší autobusové zastávky:
Letiště:
Uvedené hodnoty odpovídají vzdušné vzdálenosti
© 2002-2021 World Media Partners
Zdroj dat: Turistické informační centrum Poslední aktualizace: 01.08.2021 [563058]

Neklikejte na tento odkaz ani na tento odkaz nebo budete zabanovani!

loginImage