Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Parbleu!

Typ: nový cirkus
Popis:
Předpremiéra renomovaného uskupení, které oživí vše, co mu přijde do cesty. Jean-Paul Lefeuvre a Didier André jsou jedněmi ze zakladatelů žánru nového cirkusu. Více jak třicet let vytvářejí performance plné brilantní artistiky, skvělých hereckých výkonů a hlavně vtipu s notnou dávkou sebeironie a nadhledu. Českému publiku je představil Ctibor Turba již r. 1994, poté, co se s nimi seznámil coby jejich pedagog na jedné z nejvýznamnějších francouzských cirkusových škol Centre national des arts du cirque. V současnosti jsou členy světově uznávaných souborů Que-Cir-Que a Cirque O. Diváci festivalu ARENA budou mít jedinečnou příležitost vidět jejich nejnovější představení ještě před jeho světovou premiérou.
Umělecký jazyk Jean-Paula a Didiera je s každým rokem přirozenější a přirozenější. Stává se řemeslem, které je skromné a důvtipné zároveň a jasně tak vykresluje jejich charakteristický styl pomalého cirkusu.

Jejich nová show vychází především z klaunského minimalismu. Oba umělci se nebojí jít až za hranu. Každá pomůcka, kterou nacházejí ve své boudě (deska, lopata, palice), každý všední nástroj, se pod jejich rukama s pečlivou zručností proměňuje. Obratně uvádějí předměty v pohyb, vdechují jim život, duši a někdy jdou ještě dál a z nástrojů udělají své partnery, kteří jim čas od času seberou záři reflektorů.

Jean-Paul a Didier již netvoří v kruhovém půdorysu. Nyní jejich tvorbu určuje tvar obdélníku, který připomíná hřiště na pétanque, tenisový kurt či obří kulečník V každém případě, pravidla se nemění a zůstávají posvátnými zákony hrací plochy: jakákoli představa je vítána, ale musí být zpracována s důslednou péčí. Dostat se co nejdál, aniž bychom se brali vážně to je ten nejtěžší úkol. Obnažení ve své vynalézavosti, úsporní v pohybu. Tito dva umělci sdílejí vlastní svět, v němž se setkává nepotřebné s nicotným a absurdita vyzývá ke smíchu Dokud se nakonec neobjeví poezie, která všechny tyto zbytečné snahy odkryje.

tvůrci - Jean-Paul Lefeuvre & Didier André
Místo konání: Hořejší nábřeží (Praha) - Smíchovská náplavka
Datum a čas konání:
  • čt 13.6.2019 19:00
  • st 12.6.2019 19:30
Význam akce: místní
Přístupné pro vozíčkáře: neznámo
Zdroj dat: Prague City Tourism
Je třeba opravit informace o akci?
Rezervujte ubytování online
17. listopad 1989
1 km

17. listopad 1989

Zažij pátek 17. listopadu 1980 na vlastní kůži! Staň se přímo jedním z demonstrantů a zúčastni se...

Hotel General
77 m

Hotel General

sauna pro veřejnost

Praha

Enigma - úniková hra
114 m

Enigma - úniková hra

turistický objekt

Praha

Nejbližší informační centrum
Jak se tam dostanu z:
Jak se tam dostanu vlakem/autobusem:
Odkud:
Kam:
Odjezd/Příjezd:
o den méněo den více Kalendář - výběr data o hodinu víceo hodinu méněo minutu víceo minutu méně
:
Jízdní řád:
Poskytuje: Logo CHAPS spol. s r.o.
Nejbližší vlaková zastávka:Praha-Smíchov sev.n.
© 2002-2021 World Media Partners
Zdroj dat: Prague City Tourism Poslední aktualizace: 10.07.2021 [568415]

Neklikejte na tento odkaz ani na tento odkaz nebo budete zabanovani!

loginImage