Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Přednáška PhDr. Jana Frolíka vedoucího archeologického výzkumu v kostnici

Typ: přednáška
Popis:
Přednáška PhDr. Jana Frolíka vedoucího archeologického výzkumu v kostnici přiblíží život našich předků ve středověké Kutné Hoře.

Kostel Všech svatých s kostnicí prochází postupně od roku 2014 celkovou obnovou, jejíž součástí byl i nebývale rozsáhlý archeologický výzkum, který kolem kostnice probíhal v letech 2016 až 2019. Díky tomuto výzkumu se archeologickému týmu v čele s jeho vedoucím PhDr. Janem Frolíkem, CSc. podařilo získat nejen zásadní poznatky o vývoji a proměnách kostela ve 14. - 20. století, ale i velmi detailní pohled do života středověkých obyvatel Kutné Hory.

Během záchranného archeologického výzkumu bylo shromážděno více než 1800 celistvých koster z jednotlivých i hromadných hrobů pocházejících z období hladomoru (1318) a morové epidemie (1349 - 1350). Kromě kosterních nálezů bylo ve výkopu kostnice nalezeno mnoho drobných předmětů spojených s běžným životem našich předků, jako například mince, hrací kostky, přezky ke kalhotám či píšťalka. Samotný archeologický výzkum, jeho nálezy a výstupy představí během přednášky přímo v kostele Všech svatých vedoucí archeologického výzkumu PhDr. Jan Frolík.

Přednášku jsme vzhledem k epidemiologické situaci třikrát přesouvali, nyní tedy doufáme, že se termín napočtvrté podaří dodržet a přednáška přiláká odborníky i laiky z širokého okolí. Pan doktor Frolík jednotlivé nálezy zasadí do kontextu života našich předků ve středověké Kutné Hoře, která v době své největší slávy patřila v rámci Českého království a celé Střední Evropy k nejvýznamnějším městům. Přiblíží nám tak to, jak se kdysi v Kutné Hoře žilo a samozřejmě i umíralo., uvedla Radka Krejčí, ředitelka organizační složky sedlecké farnosti, která přednášku pořádá.
Poznámka: Kapacita přednášky je omezená na 50 osob a je nutné si místa zarezervovat předem na https://rezervace.sedlec.info/.
Místo konání: Kostel Všech svatých s kostnicí (Kutná Hora)
Datum a čas konání: čt 24.6.2021 18:00
Význam akce: místní
Přístupné pro vozíčkáře: ano
Vstupné: dobrovolné
Zdroj dat: Město Kutná Hora
Je třeba opravit informace o akci?
Pražský groš
266 m

Pražský groš

Právě bylo v Kutné Hoře ukradeno velké množství pražských grošů. Je nutné povolat vyhlášeného detektiva...

Nejbližší informační centrum
Informační centrum Kutná Hora-Sedlec
174 m
Jak se tam dostanu z:
Jak se tam dostanu vlakem/autobusem:
Odkud:
Kam:
Odjezd/Příjezd:
o den méněo den více Kalendář - výběr data o hodinu víceo hodinu méněo minutu víceo minutu méně
:
Jízdní řád:
Poskytuje: Logo CHAPS spol. s r.o.
Nejbližší vlakové zastávky:
Nejbližší autobusové zastávky:
Letiště:
Uvedené hodnoty odpovídají vzdušné vzdálenosti
© 2002-2021 World Media Partners
Zdroj dat: Město Kutná Hora Poslední aktualizace: 26.07.2021 [618601]

Neklikejte na tento odkaz ani na tento odkaz nebo budete zabanovani!

loginImage