Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Rozsvícení vánočního stromu

Typ: rozsvícení vánočního stromu
Zakázán vstup se zvířaty Akce je vhodná pro děti
Popis:
V neděli se v muzeu a galerii v 15 hodin se uskuteční vernisáž výstavy betlémů. Ta se koná po dvou letech a jejím jádrem je úctyhodná sbírka rodiny Sochorových. Přijďte si prohlédnout betlémy dřevěné a keramické, ale i papírové, skleněné nebo ve skořápce vlašského ořechu.

V 16 hodin začne program v horní části náměstí Míru. Na velkém pódiu vystoupí litomyšlská kapela Machos Burritos. V 17 hodin dojde k rozsvícení vánočního stromu. Jehličnan, který se na několik týdnů stane sváteční dominantou náměstí, věnovala stejně jako vloni rodina Korbářových ze Svitav. Strom bude opět ozdoben řetězy v teplé žluté barvě s bílými flash efekty, novinkou budou zlaté koule a 3D hvězda na špici stromku, a čeká nás netradiční adventní věnec. Kde, jaký? Nechejte se překvapit! S rozsvícením vánočního stromku bude opět představen dřevěný betlém s figurami v životní velikosti od Františka Malého.

Od 17.30 ovládne náměstí pekelná jízda. Pekelný Mikuláš se usídlí už v sobotu v nadačním domě J. Plívy, který se stane nefalšovaným peklem s čerty a Luciferem a přívětivým nebem se svatým Mikulášem s početnou andělskou družinou, v níž nechybí i poněkud bláznivý anděl Petronelek.

Pokud to epidemiologická situace dovolí, přijďte si vyzkoušet jedinečnou zážitkovou cestu, vhodnou pro celou rodinu. Vzhledem k omezené kapacitě je potřeba si cestu peklem předem zamluvit v termínu od 9. 11. do 25. 11. pomocí pekelného rezervačního formuláře. Více informací se dozvíte na stránkách www.svc.svitavy.cz nebo na FB profilu SVČ Tramtáryje. Pokud se neodvážíte do pekla, což by byla velká škoda, můžete vidět kompletní čertovské osazenstvo právě o první adventní neděli na náměstí Míru. Tímto svoláváme všechny čerty, kteří mají zájem se pekelné jízdy účastnit, aby kontaktovali pekelného písaře Sirkuše na čertovské hotline 734 287 285. Program prvního adventního víkendu uzavře koncert Základní umělecké školy v kostele Navštívení Panny Marie od 18 hodin.
Místo konání: Městská památková zóna ve Svitavách (Svitavy)
Datum a čas konání: ne 28.11.2021 17:00
Význam akce: místní
Přístupné pro vozíčkáře: ano
Související aktuality
  • První adventní víkend ve Svitavách, (2.11.2021, )
Zdroj dat: Městské informační centrum Svitavy
Je třeba opravit informace o akci?
Dáme si svitavskou baštu ?
12 m

Dáme si svitavskou baštu ?

Není bašta jako bašta. Objevte se mnou tu svitavskou a pomozte mi najít mé vytoužené místo.

Nejbližší informační centrum
Jak se tam dostanu z:
Jak se tam dostanu vlakem/autobusem:
Odkud:
Kam:
Odjezd/Příjezd:
o den méněo den více Kalendář - výběr data o hodinu víceo hodinu méněo minutu víceo minutu méně
:
Jízdní řád:
Poskytuje: Logo CHAPS spol. s r.o.
Nejbližší vlakové zastávky:
Nejbližší autobusové zastávky:
Letiště:
Uvedené hodnoty odpovídají vzdušné vzdálenosti
© 2002-2021 World Media Partners
Zdroj dat: Městské informační centrum Svitavy Poslední aktualizace: 01.12.2021 [628722]

Neklikejte na tento odkaz ani na tento odkaz nebo budete zabanovani!

loginImage