Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Od antilop míříme za tím nejzajímavějším z Pardubického kraje

Popis: Vítejte na našem programu! Navštívíte jednu z nejkrásnějších ZOO ve Dvoře Králové, budete mít možnost prozkoumat tajemnou pevnost v Josefově, zavítáte do mystického Hradce Králové, kde v Obřím akváriu poznáte, jak se žije podvodním živočichům nebo jak se dívají na oblohu profesionálové v místním planetáriu. Poznáte malebné lázeňské městečko Lázně Bohdaneč, jeho nově zrekonstruované Masarykovo náměstí s fontánami, projdete se po naučné stezce Gočárův okruh, která Vám osvětlí ta nejkrásnější místa tohoto města. Když budete mít štěstí, potkáte v Národní přírodní rezervaci Bohdanečský rybník chráněné kormorány. Díky našemu programu též navštívíte pohádkovou Perníkovou chaloupku, kterou zlá baba Jaga již dávno opustila! Při této příležitosti si budete moci prohlédnout hrad Kunětická hora a dát nám za pravdu, že v případě pěkného počasí je z ní opravdu skvostný rozhled. A máme tu Pardubice – město perníku a koní! Zde nemůžeme opomenout návštěvu kouzelného historického jádra a rozhodně byste měli shlédnout alespoň jednu expozici na místním zámku. V Litomyšli si určitě nesmíte nechat ujít renesanční zámek, který patří mezi architektonické skvosty města a je zapsán na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Závěr našeho programu bude patřit koním a prohlídce Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem, který je nejstarším velkým hřebčínem na světě.
Počet dnů: 8
Pro turistické oblasti: Pardubicko
Převažující druh dopravy: pěšky, autobus, kolo, automobil / motocykl
Vhodné pro typ zákazníků: mladí a aktivní, rodiny s dětmi, senioři, střední generace bez dětí
Vhodné pro období: léto
Podmínky: Součástí našeho programu jsou dva celodenní cyklistické výlety. Proto doporučujeme rekreantům, aby si přivezli s sebou svá kola. Kdyby je přece jen doma chtěli zanechat, je možné je vypůjčit v objektu Léčebných lázní Bohdaneč (nutno však domluvit předem jejich rezervaci).

Počasí - Hradec Králové

Skorojasno
dnes (00:30)
11°C
Zataženo
zítra
12°C
Skoro zataženo
středa
12°C
Občasný déšť
čtvrtek
16°C

Zdroj: počasí Meteocentrum

1. denPříjezd do Dvora Králové nad Labem – prohlídka města – náměstí T.G. Masaryka, jemuž dominuje Mariánské sousoší, renesanční budova Staré radnice, kostel sv. Jana Křtitele, dominanta města Šindelářská věž. Poté návštěva jedné z největších evropských zoologických zahrad. ZOO nabízí klasickou zahradu se všemi pavilony a s více než 2.400 zvířaty ve výbězích, ale i ojedinělou projížďku po safari speciálně upravenými safaribusy. Možnost zastavení ve Dvoře Králové nad Labem prodloužit, ubytovat se v Hotelu Safari *** a nenechat si ujít večerní safari, které probíhá po celé letní prázdniny 19.30 – 21.30 a bude pro Vaše děti nezapomenutelným zážitkem.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
2. denOdjezd do Jaroměře, návštěva jedné z největší turistické atrakce města – pevnosti Josefov. 45 minutová romantická a tajuplná podzemní prohlídka, Lapidárium.
po obědě odjezd do Hradce Králové – návštěva Hvězdárny a planetária na Novém Hradci Králové – nutnost předem domluvit prohlídku, jinak jsou standardně návštěvní dny pro veřejnost středa, pátek a sobota. Náhradním programem může být návštěva Obřího akvária nebo vodní dovádění v Městských lázních a Aquacentru, ubytování v Hradci Králové.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
3. denRáno přejezd do Lázní Bohdaneč, ubytování, spíše odpočinkový den, dopoledne prohlídka lázeňského městečka – naučná stezka Gočárův okruh, odpoledne pěší procházka po Národní přírodní rezervaci „Bohdanečský rybník a rybník Matka“, prohlédnutí výběhu s daňky, navečer posezení na zahrádce kavárny a cukrárny na Masarykově náměstí s výhledem na kouzelné fontány.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
4. dencelodenní cyklovýlet I. „Podél Opatovického kanálu“ – výběr trasy dle chuti, schopností klienta a stáří dětí. Trasa 4039 (34 km), Trasa 4040 (12 km), Trasa 4041 (10 km), Trasa 4272 (11 km), Trasa 4273 (10 km), Trasa 4274 (13 km), Trasa 4275 (23 km), Trasa 4276 (7 km). Bližší informace klient nalezne v mapě formátu A4 „Cyklotrasy podél Opatovického kanálu“ (k dostání v informačním centru v Lázních Bohdaneč).
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
5. denDopoledne Perníková chaloupka v Rábech pod Kunětickou horou – muzeum perníku a pohádek, hrad Kunětická hora,
odpoledne dle počasí prohlídka města Pardubice – historické jádro, rozhled ze Zelené brány, Pardubický zámek s prohlídkou Východočeského muzea – expozice pohlednic Orbis Pictus, expozice hraček „Bylo nebylo“, expozice zbraní a další; nebo koupání v písnících nedaleko obcí Hrádek, Pohránov.
Večer od 19 hodin zdraví prospěšná relaxace v KORÉ solné jeskyni v areálu Léčebných lázní Bohdaneč
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
6. dencelodenní cyklovýlet II. „Podél Opatovického kanálu“ – výběr trasy dle klienta. Trasa 4039 (34 km), Trasa 4040 (12 km), Trasa 4041 (10 km), Trasa 4272 (11 km), Trasa 4273 (10 km), Trasa 4274 (13 km), Trasa 4275 (23 km), Trasa 4276 (7 km). Bližší informace klient nalezne v mapě formátu A4 „Cyklotrasy podél Opatovického kanálu“ (k dostání v informačním centru v Lázních Bohdaneč).
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
7. denLitomyšl – celodenní výlet ( renesanční zámek zapsaný v UNESCO, jízdárna, francouzský park, anglický park, Smetanovo náměstí s měšťanskými domy, mariánský sloup, pomník Bedřicha Smetany, kostel Nalezení sv. Kříže, piaristická kolej, Toulovcovo náměstí, klášterní zahrady, Portmoneum atd.)
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
8. denDopoledne Národní Hřebčín Kladruby nad Labem + vyjížďky na koních, odpoledne odjezd.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
Možné úpravy programu:Při cestě do Kladrub nad Labem možnost rozšíření programu o návštěvu Přelouče (Masarykovo náměstí, kostel sv. Jakuba, Občanská záložna, fara, budova staré lékárny, socha sv. Václava, sloup se sochou sv. Jana Nepomuckého, evangelický kostel, kostel Navštívení Panny Marie, hydroelektrárna. V Pardubicích možnost uskutečnit plavbu na lodi Arnošt z Pardubic. Na Kunětické hoře je možnost shlédnout představení Východočeského divadla, pokud zrovna v termínu zájezdu bude na programu divadla.
Cílový trh:Polsko, Slovensko, Česká republika
Tvůrce programu:Městsko-lázeňské informační centrum Lázně Bohdaneč
© 2002-2021 World Media Partners
Poslední aktualizace: 15.04.2014 [109]

Neklikejte na tento odkaz ani na tento odkaz nebo budete zabanovani!

loginImage