Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Klasická jižní Morava

Popis: Čtyřdenní denní pobyt na jižní Moravě. Navštívíte nejzajímavější a nejvyhledávanější místa našeho regionu.
Počet dnů: 4
Pro turistické oblasti: Moravský kras a okolí, Brno a okolí, Znojemsko a Podyjí, Zlínsko, Pálava a Lednicko-valtický areál
Regionální partner
Logo Jižní Morava

Počasí - Brno

Skorojasno
dnes (00:00)
8°C
Oblačno
zítra
15°C
Skoro zataženo
středa
15°C
Oblačno
čtvrtek
19°C

Zdroj: počasí Meteocentrum

1. denPříjezd do Brna, ubytování v hotelu (v nabídce hotely od tří do pěti hvězd, popřípadě levnější ubytovny), po krátkém odpočinku okruh Brnem s průvodcem, který bude zahrnovat centrum města včetně obou radnic, Petrova , sv. Jakuba, Špilberku a některý z významných paláců , galerií či muzeí. Na pěší okruh bude navazovat okruh autokarem, který bude zahrnovat i vilu Tugendhat, brněnské výstaviště, brněnskou přehradu a moderní části města. Večeře v typické moravské restauraci v Brně.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
2. denPo snídani odjezd do Lednicko-valtického areálu (památky UNESCO) . Dopoledne prohlídka lednického zámku včetně skleníku, plavby lodí po Dyji, návštěvy minaretu či Janohradu. Oběd v areálu. Po obědě prohlídka staveb v přírodě (Rendezvous, Apollo, Tři Gracie atp.), přesun do Valtic - zde prohlídka zámku, která bude završena návštěvou v Salónu vín ČR (zde přednáška o vinařské tradici Moravy a současně doplněná řízenou degustací). Večeře opět v lednicko-valtickém areálu - fakultativně lze večeři rozšířit o posezení ve vinném sklípku, případně i s tradiční cimbálovou muzikou. Návrat do Brna.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
3. denPo snídani odjezd do Moravského krasu. Dopoledne prohlídka jedné jeskyně (např. Kateřinské nebo Balcarky), v poledne oběd na Skalním Mlýně, po obědě jízda eko-vláčkem k Punkevní jeskyni, prohlídka jeskyně včetně plavby po podzemní řece Punkvě, jízda lanovkou k propasti Macocha, prohlídka obou můstků, cesta do Brna se zastávkou u Santiniho kostela ve Křtinách a u liechtensteinské hrobky ve Vranově u Brna. Večeře ve stylové restauraci cestou do Brna.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
4. denPo snídani cesta do areálu Bitvy tří císařů u Slavkova, prohlídka bojiště s odborným průvodcem (Žuráň, Santon a další místa), prohlídka muzea a kaple na Mohyle míru , oběd tamtéž, po obědě návštěva zámku ve Slavkově, ukončení akce, odjezd z Brna.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
© 2002-2021 World Media Partners
Poslední aktualizace: 10.05.2007 [122]

Neklikejte na tento odkaz ani na tento odkaz nebo budete zabanovani!

loginImage