Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Morava - Pěší turistika - Itinerář III.

Počet dnů: 8
Pro turistické oblasti: Praha

Počasí - Praha

Zataženo
dnes (00:00)
10°C
Skoro zataženo
zítra
15°C
Skoro zataženo
středa
14°C
Občasný déšť
čtvrtek
19°C

Zdroj: počasí Meteocentrum

1. denPraha - Brno
Po příletu do Prahy průvodcovaná prohlídka - Pražský hrad a historické centrum města odjezd na ubytování a večeři do Brna.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
2. denMoravský Kras - Černá Hora - Brno
Ráno odjezd do vápencové oblasti Moravského krasu, prohlídka jeskyně punkevní, po prohlídce pěší túra: Macocha-Koňský spád-Amatérská jeskyně-Sloupsko-šošůvské jeskyně - Sloup (asi 8 km - 2,5 hodiny) odpoledne prohlídka pivovaru v Černé hoře s degustací návrat do Brna, prohlídka centra města s průvodcem večeře v pivnici Pegas.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
3. denVranov - Znojmo - Šatov
Ráno odjezd do Vranova nad Dyjí, prohlídka zámku, bývalé královské rezidence pěší túra lesoparkem a údolím, které patřilo k panství od zámku. Hamerské vrásy - Ledové sluje - Vranovská brána - Lesná (asi 10 km--3 hodiny), odpoledne návštěva bývalého královského města Znojma, večer návštěva malovaného sklípku v Šatově, večeře ve vinném sklepě v Šatově návrat na ubytování v Brně.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
4. denPálava - Lednice - Valtice - Mikulov. Ráno pěší túra po Pálavě, vápencových vršcích s jedinečnou biosférou. Klentnice - Děvín - Dolní Věstonice (asi 2 hodiny). Po poledni návštěva interiérů lednického zámku, pak pěší prohlídka zámeckého parku k minaretu (asi 4 km - 1-1,5 hodiny), po prohlídce pokračování autobusem do Valtic, kde návštěva vinotéky, resp. Národní banky vín v areálu valtického zámku- degustace s výkladem návštěva historického města Mikulov ležícího na bývalé jantarové stezce, procházka městem, prohlídka židovského hřbitova a zámeckého parku.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
5. denBrno - Buchlov - Luhačovice.
Ráno odjezd do lázní Luhačovice s typickými domy D. Jurkoviče a malebným okolím, po cestě zastávka na Buchlově , středověké pevnosti malebně ukryté v lesích a mezi kopci stejného jména. V Luhačovicích procházka po lázeňské promenádě s galeriemi a kavárnami, ochutnávka léčivých pramenů, (popř. návštěva destilérky ve Vizovicích) ubytování a večeře v Brně.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
6. denTřebíč - Telč
Ráno odjezd do Třebíče, kde prohlídka historického centra města, židovského města a návštěva baziliky Sv. Prokopa - vše pod ochranou UNESCO od r. 2003. Po prohlídce přejezd do Telče - návštěva historického jádra města s typickými renesančními paláci a barokními průčelími a prohlídka renesančního zámku s parkem ubytování a večeře v srdci Českomoravské vrchoviny, na Mílovech.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
7. denŽďárské Vrchy
Ráno návštěva Žďáru nad Sázavou, krátká zastávka na zámku, který byl původně cisterciáckým opatstvím a prohlídka bazilika sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře odpoledne pěší túra. Svratka - Čtyři palice - Křižánky - Devět skal - Mílovy (asi 18 km - 4,5 hodiny) návrat na večeři a ubytování na Mílovy.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
8. denRáno odjezd na letiště v Praze.
Tvůrce programu:Emma Agency
© 2002-2021 World Media Partners
Poslední aktualizace: 12.10.2012 [125]

Neklikejte na tento odkaz ani na tento odkaz nebo budete zabanovani!

loginImage