Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Morava - pěší turistika - Itinerář II.

Počet dnů: 13
Pro turistické oblasti: Praha

Počasí - Praha

Zataženo
dnes (00:00)
10°C
Skoro zataženo
zítra
15°C
Skoro zataženo
středa
14°C
Občasný déšť
čtvrtek
19°C

Zdroj: počasí Meteocentrum

1. denPraha
Po příletu do Prahy průvodcovaná prohlídka - Pražský hrad a historické centrum města odjezd na ubytování a večeři na Českomoravskou vrchovinu, Mílovy.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
2. denŽďárské Vrchy.
Ráno návštěva Žďáru nad Sázavou, krátká zastávka na zámku, který byl původně cisterciáckým opatstvím a prohlídka bazilika sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře odpoledne pěší túra. Svratka - Čtyři palice - Křižánky - Devět skal - Mílovy (asi 18 km - 4,5 hodiny) návrat na večeři a ubytování na Mílovy.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
3. denŽďárské Vrchy.
Den strávený na Vysočině, možnost koupání v rybníce, procházky lesem, sbírání hub, možnost sportovních aktivit - projížďka na kole, tenis, minigolf, vnitřní bazén, masáže, atd. ubytování a večeře na stejném místě.
4. denPernštejn - Porta Coeli - Černá Hora.
Ráno krátká pěší túra Mílovy - Blatiny - Sněžné (asi 5 km - 1,5 hodiny). Prohlídka středověkého hradu Pernštejn, největšího gotického hradu v Čechách, odpoledne zastávkou v Předklášteří, kde prohlídka cisterciáckého kláštera Porta Coeli. Prohlídka pivovaru v Černé Hoře s degustací večeře v pivovaru v Černé Hoře. Ubytování v Brně.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
5. denBrno.
Ráno prohlídka města s průvodcem - hrad Špilberk, katedrála sv. Petra a Pavla, Zelný trh, Nová radnice, Náměstí Svobody, Minoritský kostel, kostel Sv. Jakuba, odpoledne pěší túra rekreační oblastí brněnské přehrady Veverská Bítýška - Veveří (asi 8 km - 2,5 hodiny). Ubytování a večeře v Brně.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
6. denVranov - Znojmo.
Ráno odjezd do Vranova nad Dyjí, prohlídka zámku, bývalé královské rezidence, pěší túra lesoparkem a údolím, které patřilo k panství od zámku. Hamerské vrásy - Ledové sluje - Vranovská brána - Lesná (asi 10 km--3 hodiny), odpoledne návštěva bývalého královského města Znojma, večer návštěva malovaného sklípku v Šatově, večeře ve vinném sklepě v Šatově.
Návrat na ubytování v Brně.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
7. denMoravský kras - Křtiny - Brno.
Ráno odjezd do vápencové oblasti Moravského krasu, prohlídka jeskyně punkevní, po prohlídce pěší túra: Macocha-Koňský spád-Amatérská jeskyně-Sloupsko-šošůvské jeskyně - Sloup (asi 8 km - 2,5 hodiny). Po cestě do Brna zastávka ve Křtinách - prohlídka kostela postaveného podle projektu J. Santiniho. Volné odpoledne. Večeře na Staré poště. Návrat do Brna na ubytování.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
8. denPálava - Lednice - Valtice - Mikulov. Ráno pěší túra po Pálavě, vápencových vršcích s jedinečnou biosférou. Klentnice - Děvín - Dolní Věstonice (asi 2 hodiny). Po poledni návštěva interiérů lednického zámku, pak pěší prohlídka zámeckého parku k minaretu (asi 4 km - 1-1,5 hodiny), po prohlídce pokračování autobusem do Valtic, kde návštěva vinotéky, resp. Národní banky vín v areálu valtického zámku- degustace s výkladem návštěva historického města Mikulov ležícího na bývalé jantarové stezce, procházka městem, prohlídka židovského hřbitova a zámeckého parku.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
9. denBeskydy - Rožnov - Pustevny.
Ráno odjezd autobusem do Beskyd, po cestě zastávka v malebném městečku Rožnov pod Radhoštěm a návštěva jeho skanzenu s jedinečnou ukázkou tradiční lidové architektury Valašska, odpoledne pěší túra Radhošť - Pustevny (asi 4 km -1,5 hodiny). Ubytování a večeře na Pustevnách.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
10. denBeskydy.
Celodenní pěší túra po vršcích Javorníků, podél hranic se Slovenskem. Makovský průsmyk - sedlo Pod Lemešnou - Velký Javorník - Malý Javorník - Portáš - Nový Hrozenkov (asi 27 km - 8 hodin). Ubytování a večeře na Pustevnách.
11. denBrno - Buchlov - Luhačovice.
Ráno odjezd do lázní Luhačovice s typickými domy D. Jurkoviče a malebným okolím, po cestě zastávka na Buchlově , středověké pevnosti malebně ukryté v lesích a mezi kopci stejného jména. V Luhačovicích procházka po lázeňské promenádě s galeriemi a kavárnami, ochutnávka léčivých pramenů, (popř. návštěva destilérky ve Vizovicích) ubytování a večeře v Brně.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
12. denTřebíč - Telč
Ráno odjezd do Třebíče, kde prohlídka historického centra města, židovského města a návštěva baziliky Sv. Prokopa - vše pod ochranou UNESCO od r. 2003. Po prohlídce přejezd do Telče - návštěva historického jádra města s typickými renesančními paláci a barokními průčelími a prohlídka renesančního zámku s parkem.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
13. denPraha.
Ráno odjezd na letiště do Prahy.
Tvůrce programu:Emma Agency
© 2002-2021 World Media Partners
Poslední aktualizace: 19.12.2014 [126]

Neklikejte na tento odkaz ani na tento odkaz nebo budete zabanovani!

loginImage