Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Morava - pěší turistika - Itinerář I.

Počet dnů: 8
Pro turistické oblasti: Vysočina

Počasí - Brno

Skorojasno
dnes (01:30)
9°C
Oblačno
zítra
15°C
Skoro zataženo
středa
15°C
Oblačno
čtvrtek
19°C

Zdroj: počasí Meteocentrum

1. denVídeň/Praha - Brno.
Přílet klientů leteckými spoji buď do Vídně nebo do Prahy, prohlídka hlavního města s místním průvodcem, příjezd do Brna na ubytování a večeři.
2. denMoravský Kras - Slavkov - Brno.
Ráno odjezd do vápencové oblasti Moravského krasu, prohlídka jeskyně punkevní, po prohlídce pěší túra: Macocha-Koňský spád-Amatérská jeskyně-Sloupsko-šošůvské jeskyně - Sloup (asi 8 km - 2,5 hodiny). Odpoledne návštěva Mohyly míru a Slavkova. Návrat do Brna na ubytování.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
3. denTřebíč - Telč.
Ráno odjezd do Třebíče, kde prohlídka historického centra města, židovského města a návštěva baziliky Sv. Prokopa - vše pod ochranou UNESCO od r. 2003. Po prohlídce přejezd do Telče - návštěva historického jádra města s typickými renesančními paláci a barokními průčelími a prohlídka renesančního zámku s parkem ubytování a večeře v srdci Českomoravské vrchoviny, na Mílovech.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
4. denŽďárské Vrchy.
Ráno návštěva Žďáru nad Sázavou, krátká zastávka na zámku, který byl původně cisterciáckým opatstvím a prohlídka bazilika sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře odpoledne pěší túra. Svratka - Čtyři palice - Křižánky - Devět skal - Mílovy (asi 18 km - 4,5 hodiny) návrat na večeři a ubytování na Mílovy.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
5. denTišnov - Brno.
Ráno krátká pěší túra Mílovy - Blatiny - Sněžné (asi 5 km - 1,5 hodiny). Prohlídka středověkého hradu Pernštejn, největšího gotického hradu v Čechách, odpoledne zastávkou v Předklášteří, kde prohlídka cisterciáckého kláštera Porta Coeli. Prohlídka pivovaru v Černé Hoře s degustací. Večeře v pivovaru v Černé Hoře. Odpoledne návrat do Brna, prohlídka centra města s průvodcem ubytování ve stejném hotelu jako na začátku cesty, večeře v pivnici Pegas
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
6. denVranov - Znojmo.
Ráno odjezd do Vranova nad Dyjí, prohlídka zámku, bývalé královské rezidence, pěší túra lesoparkem a údolím, které patřilo k panství od zámku. Hamerské vrásy - Ledové sluje - Vranovská brána - Lesná (asi 10 km--3 hodiny), odpoledne návštěva bývalého královského města Znojma, večer návštěva malovaného sklípku v Šatově, večeře ve vinném sklepě v Šatově.
Návrat na ubytování v Brně.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
7. denLednice - Valtice.
Ráno návštěva interiérů lednického zámku, pak pěší prohlídka zámeckého parku k minaretu (asi 4 km - 1-1,5 hodiny), po prohlídce pokračování autobusem do Valtic, po cestě zastávky u různých romantických staveb, které patří k Lednicko-valtickému areálu, který je celý pod ochranou Unesco (Tři Gracie, Belveder, Rendez-vous). Ve Valticích návštěva vinotéky, resp. Národní banky vín v areálu valtického zámku- degustace s výkladem. Možnost večeře ve Valticích nebo návrat na večeři a ubytování do Brna.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
8. denBrno - Vídeň/Praha
Dle doby odletu možná prohlídka Brna nebo přímo odjezd na letiště.
Tvůrce programu:Emma Agency
© 2002-2021 World Media Partners
Poslední aktualizace: 19.12.2014 [129]

Neklikejte na tento odkaz ani na tento odkaz nebo budete zabanovani!

loginImage