Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Cesty za vínem - Itinerář III.

Popis: Znojemská, Mikulovská a Kyjovská vinná oblast a Podluží.
Počet dnů: 4
Pro turistické oblasti: Brno a okolí, Znojemsko a Podyjí, Slovácko, Pálava a Lednicko-valtický areál
Regionální partner
Logo Jižní Morava

Počasí - Brno

Skorojasno
dnes (01:00)
8°C
Oblačno
zítra
15°C
Skoro zataženo
středa
15°C
Oblačno
čtvrtek
19°C

Zdroj: počasí Meteocentrum

1. denRáno odjezd do Znojma, kde následuje prohlídka historického jádra města - radniční věž, kostel sv. Mikuláše, Svatováclavská kaple, hrad a rotunda sv. Kateřiny z 11. století s freskami Přemyslovců. Návštěva bývalého premonstrátského kláštera v Louce u Znojma, jehož převorem byl i Prokop Diviš, vynálezce hromosvodu. Prohlídka kláštera a jeho sklepů je zakončena ochutnávkou vína z produkce Znovín. Prohlídka ručně malovaného sklepa v Šatově, dílo jednorukého malíře M. Appeltauera. Večeře v Malovaném sklípku v Šatově spojená s degustací regionálních vín. Ubytování v Brně.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
2. denRáno odjezd z Brna do Lednicko-Valtického areálu, prohlídka zámku v Lednicích a procházka parkem k Minaretu, popř. lodičkou k Janovu hradu. Návštěva Národního salónu vín na zámku ve Valticích s ochutnávkou nejlepších ročníkových vín. Odpoledne prohlídka historického centra Mikulova - zámek a jeho zahrady, židovská čtvrť, kanovnické domy a hrobka Dietrichsteinů. Návštěva vinotéky a večeře ve vinném sklípku s ochutnávkou místních vín. Ubytování v Brně.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
3. denRáno prohlídka noblesní zámecké zahrady na zámku v Buchlovicích. Možnost degustace vín v zámeckých sklepích. Návštěva Slováckého muzea s unikátní výstavou krojů v Uherském Hradišti. Odpoledne příjezd do Strážnice - procházka městem a prohlídka skanzenu, který návštěvníky seznamuje se životem a bydlením obyvatel Slovácka. Navečer návštěva vinných sklepů v Petrově, zvaných Plže. Jedná se o soubor do země vyhloubených a révou porostlých bělomodrých sklípků s lidovými ornamenty. Sklepy byly poprvé připomínány již v 15. století. Ubytování v Brně.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
4. denRáno prohlídka zámku a zámeckých zahrad ve Slavkově, který vešel do dějin v souvislosti s bitvou u Slavkova v prosinci 1805 (bitva tří císařů). Zastávka v Kyjově, jednom z nejhezčích měst jižní Moravy, proslulém svým lidovým uměním a tradicemi - kroji, písněmi a také vínem. Ve městě je nádherná renesanční radnice a renesanční zámek, ve kterém sídlí Vlastivědné muzeum s ukázkou lidového umění a zvyklostí této oblasti. Prohlídka zámku v Miloticích s působivým areálem vinných sklepů Šidlenky. Zámek je ve stylu barokním, má krásné interiéry, francouzskou okrasnou zahradu a malebné okolí. Poslední zastávkou jsou Templářské sklepy v Čejkovicích. Sklepy byly vybudovány řádem Templářů ve 13. stol. Údajně měly 24 km chodeb, dnes je přístupno 650 m sklepení, které je natolik rozměrné, že tudy projede jezdec na koni nebo vůz plně naložený zbožím. Návrat do Brna.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
Tvůrce programu:Emma Agency
© 2002-2021 World Media Partners
Poslední aktualizace: 19.10.2015 [133]

Neklikejte na tento odkaz ani na tento odkaz nebo budete zabanovani!

loginImage