Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Cesty za vínem - Itinerář II.

Popis: Mikulovská, Strážnická, Bzenecká a Uherskohradišťská vinná oblast.
Počet dnů: 4
Pro turistické oblasti: Brno a okolí, Znojemsko a Podyjí, Slovácko, Pálava a Lednicko-valtický areál
Regionální partner
Logo Jižní Morava

Počasí - Brno

Skorojasno
dnes (01:30)
9°C
Oblačno
zítra
15°C
Skoro zataženo
středa
15°C
Oblačno
čtvrtek
19°C

Zdroj: počasí Meteocentrum

1. denRáno odjezd z Brna do Lednicko-Valtického areálu, prohlídka zámku v Lednicích a procházka parkem k Minaretu, popř. lodičkou k Janovu hradu. Návštěva Národního salónu vín na zámku ve Valticích s ochutnávkou nejlepších ročníkových vín. Odpoledne prohlídka historického centra Mikulova - zámek a jeho zahrady, židovská čtvrť, kanovnické domy a hrobka Dietrichsteinů. Ubytování v Mikulově.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
2. denVýlet do Podluží a Strážnické vinařské oblasti. První zastávka je v Prušánkách-Nechorech s největším seskupením vinných sklepů na Moravě a další v Mikulčicích, jednom z nejvýznamnějších center Velkomoravské říše. Možnost návštěvy archeologické expozice Velké Moravy. Příjezd do Strážnice - procházka městem a prohlídka skanzenu, který návštěvníky seznamuje se životem a bydlením obyvatel Slovácka. Navečer návštěva vinných sklepů v Petrově, zvaných Plže. Jedná se o soubor do země vyhloubených a révou porostlých bělomodrých sklípků s lidovými ornamenty. Sklepy byly poprvé připomínány již v 15. století. Ubytování ve Strážnici.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
3. denRáno zastávka v Bzenci, odkud pochází tzv. Bzenecká lipka (lidově Ryzlink rýnský) a od r. 1875 se tu vyrábí šumivé víno klasickou metodou, kvašením v láhvi. Návštěva Slováckého muzea s unikátní výstavou krojů v Uherském Hradišti. Možnost projížďky po Baťově kanále. Odpoledne procházka po lázeňské kolonádě v Luhačovicích s ochutnávkou místních léčivých pramenů. Večeře a ubytování ve Valašském šenku ve Vizovicích.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
4. denRáno návštěva známé destilérky R. Jelínek ve Vizovicích s ochutnávkou místních produktů, valašské slivovice a ovocných likérů. Možnost návštěvy vizovického zámku s bohatými barokními a empírovými interiéry. Na cestě zpět do Brna, zastávka ve Velehradě s původním cisterciáckým klášterem ze 13. stol. Možnost ochutnat vína z velehradských vinných sklepů. Prohlídka noblesní zámecké zahrady v Buchlovicích. Návrat do Brna.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
Tvůrce programu:Emma Agency
© 2002-2021 World Media Partners
Poslední aktualizace: 07.10.2015 [134]

Neklikejte na tento odkaz ani na tento odkaz nebo budete zabanovani!

loginImage