Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Cesty za vínem - Itinerář I.

Popis: Znojemská a Mikulovská vinařská oblast.
Počet dnů: 4
Pro turistické oblasti: Brno a okolí, Znojemsko a Podyjí, Slovácko, Pálava a Lednicko-valtický areál
Regionální partner
Logo Jižní Morava

Počasí - Brno

Skorojasno
dnes (00:00)
8°C
Oblačno
zítra
15°C
Skoro zataženo
středa
15°C
Oblačno
čtvrtek
19°C

Zdroj: počasí Meteocentrum

1. denRáno odjezd do Znojma, kde následuje prohlídka historického jádra města - radniční věž, kostel sv. Mikuláše, Svatováclavská kaple, hrad a rotunda sv. Kateřiny z 11. století s freskami Přemyslovců. Návštěva bývalého premonstrátského kláštera v Louce u Znojma, jehož převorem byl i Prokop Diviš, vynálezce hromosvodu. Prohlídka kláštera a jeho sklepů je zakončena ochutnávkou vína z produkce Znovín.Návštěva soukromého vinného sklepa v Novém Šaldorfě, degustace vín . Ubytování a večeře v hotelu ve Hnanicích.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
2. denRáno cestou do Vranova zastávka na vinici Šobes s nádhernou vinařskou scenérií a s okolím nedotčené přírodní rezervace Podyjí. Víno z těchto vinic se odedávna dodávalo i na císařský dvůr. Prohlídka zámku ve Vranově nad Dyjí. Po prohlídce zastávka v Lesné, kde se nachází muzeum motocyklů a v bývalém větrném mlýně je dnes restaurace. Další zastávkou budou Přímětice u Znojma s Křížovým sklepem, největším svého druhu v České republice a Modré sklepy v Novém Šaldorfě. Prohlídka ručně malovaného sklepa v Šatově, dílo jednorukého malíře M. Appeltauera. Večeře v Malovaném sklípku spojená s degustací regionálních vín. Ubytování ve Hnanicích.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
3. denRáno prohlídka starobylého renesančního vodního mlýna ve Slupu a nejstaršího archívu vín v naší republice v Jaroslavicích. Po zastávce v Dolních Věstonicích, vesnici známé díky archeologickým nálezům, příjezd do Mikulova - prohlídka historického centra města a vinařské expozice s obřím sudem v Regionálním muzeu, které je součástí zámku. Večeře ve vinném sklepě, ochutnávka vín mikulovské oblasti. Ubytování v Mikulově.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
4. denRáno prohlídka Lednicko-Valtického areálu. Návštěva zámku v Lednicích, procházka zámeckým parkem a po saletách celého areálu. Odpoledne návštěva Národního salónu vín na zámku ve Valticích s ochutnávkou nejlepších ročníkových vín. Návrat do Brna.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
Tvůrce programu:Emma Agency
© 2002-2021 World Media Partners
Poslední aktualizace: 07.10.2015 [135]

Neklikejte na tento odkaz ani na tento odkaz nebo budete zabanovani!

loginImage