Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Putování pro milovníky piva - Itinerář I.

Popis: Starobrno, Litovel, Černá Hora
Počet dnů: 4
Pro turistické oblasti: Moravský kras a okolí, Brno a okolí, Znojemsko a Podyjí, Slovácko, Pálava a Lednicko-valtický areál, Zlínsko
Regionální partner
Logo Jižní Morava

Počasí - Brno

Skorojasno
dnes (23:30)
9°C
Oblačno
zítra
15°C
Skoro zataženo
středa
15°C
Oblačno
čtvrtek
19°C

Zdroj: počasí Meteocentrum

1. denDopoledne prohlídka centra Brna - Nová radnice, Zelný trh s kašnou Parnas, katedrála sv. Petra a Pavla na Petrově, Minoritský kostel, kostel sv. Jakuba, Starobrněnský klášter založený královnou Eliškou Rejčkou. Návštěva brněnského pivovaru Starobrno, kde tradice výroby piva sahá až do 14. století, kdy byl vybudován první klášterní pivovar. Starobrno patří k předním českým výrobcům piva a je znám i v zahraničí. Odpoledne volno. Večeře ve stylové pivnici Pegas, kde se pivo vaří přímo před zraky návštěvníků. Ubytování v Brně.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
2. denRáno odjezd z Brna přes Olomouc do Litovle - návštěva zdejšího pivovaru, kde se pivo vaří od r. 1893, tradice pivovarnictví zde sahá až do 13. století. Královské pivo Litovel je někdy přezdíváno "moravská Plzeň". Prohlídka pivovaru ukončena degustací. Po cestě z Litovle do Olomouce prohlídka romantického hradu Bouzov, založeného počátkem 14. století. Jeho dnešní podoba ve stylu německé pozdní gotiky pochází z přelomu 19. a 20. století. Nádherné interiéry s hodnotným historickým mobiliářem. Odpoledne prohlídka města Olomouce, biskupského sídla, pátého největšího města v ČR - sloup Nejsvětější Trojice, radnice s orlojem, kašny Horního a Dolního náměstí, kostel sv. Michala, chrám sv. Václava, Přemyslovský palác a Arcibiskupský palác. Návrat do Brna, večeře na Hradní vinárně na Špilberku.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
3. denDopoledne prohlídka Moravského krasu, návštěva jeskyně Punkevní, propast Macocha. Po prohlídce zastávka na zámku Rájec-Jestřebí, sídlo ve stylu Ludvíka XVI. s bohatou knihovnou a obrazárnou. Návštěva pivovaru v Černé Hoře, pivovaru s pětisetletou tradicí. Vyrábí 7 originálních druhů piv, první pivní aperitiv a několik druhů limonád. Prohlídka pivovaru zakončena ochutnávkou a večeří. Návrat do Brna.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
4. denRáno odjezd do Znojma, kde následuje prohlídka historického jádra města - radniční věž, kostel sv. Mikuláše, Svatováclavská kaple, hrad a rotunda sv. Kateřiny z 11. století s freskami Přemyslovců. Návštěva bývalého premonstrátského kláštera v Louce u Znojma, jehož převorem byl i Prokop Diviš, vynálezce hromosvodu. Prohlídka kláštera a jeho sklepů je zakončena ochutnávkou vína z produkce Znovín. Návštěva malovaného sklípku v Šatově. Návrat do Brna.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
Tvůrce programu:Emma Agency
© 2002-2021 World Media Partners
Poslední aktualizace: 12.10.2012 [139]

Neklikejte na tento odkaz ani na tento odkaz nebo budete zabanovani!

loginImage