Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Litomyšl – město renesance a hudby

Popis: Dvoudenní kombinovaný pobyt v jednom z nejkrásnějších měst naší republiky. Strávíte příjemné chvíle v renesanční Litomyšli, necháte se unášet proudem Smetanovy hudby, vydáte se do půvabného Nedošínského háje a posedíte v podvečerních klášterních zahradách. Okouzlující litomyšlský zámek nebo Váchalovo Portmoneum ve Vás zcela jistě zanechají příjemné vzpomínky. Navštívíte pohádkový rokokový zámek Nové Hrady a pobyt ukončíte ve skalním městě Toulovcovy Maštale.
Počet dnů: 3
Pro turistické oblasti: Českomoravské pomezí
Převažující druh dopravy: automobil / motocykl
Vhodné pro typ zákazníků: mladí a aktivní, senioři, střední generace bez dětí
Vhodné pro období: jaro, léto, podzim

Počasí - Pardubice

Skorojasno
dnes (01:00)
11°C
Zataženo
zítra
14°C
Skoro zataženo
středa
14°C
Občasný déšť
čtvrtek
18°C

Zdroj: počasí Meteocentrum

loading
mapa se načítá...

Výškový profil zobrazeného úseku

zoom
Výšková mapa

Nadmořská výška:
Souřadnice:

1. denubytování, prohlídka města Litomyšle
2. den (12 km)snídaně v hotelu Aplaus, prohlídka města s průvodcem - Smetanovo náměstí s pomníkem Bedřicha Smetany, Váchalova ulička se sgrafity zobrazující výjevy z Krvavého románu, prohlídka Portmonea – muzea Josefa Váchala, Smetanova domu, etc., oběd, odpoledne vycházka do Nedošínského háje (státní přírodní rezervace s naučnou stezkou), návštěva a posezení v Klášterních zahradách s piaristickým chrámem Nalezení sv. Kříže s kolejí (kostel není veřejnosti volně přístupný), občerstvení v Klášterním sklípku v Klášterních zahradách, večeře, návštěva koncertu.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
3. den (45 km)snídaně, prohlídka litomyšlského zámku, (národní kulturní památky a památky UNESCO od roku 1989), návštěva zámeckého parku,zámeckého divadla, oběd, odjezd autem do Nových Hradů, po cestě zastávka na Růžovém paloučku u Moravic (zde se podle pověsti loučili s vlastí pobělohorští exulanti z Jednoty bratrské, nyní památník českých bratří a J.A.Komenského),
oběd v restauraci na zámku v Nových Hradech, prohlídka zámku,(nádherný rokokový zámek nazývaný „Český Versailles“ obklopený francouzským parkem s fontánami), krátká procházka Toulovcovými Maštalemi, ukončení pobytu a odjezd.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
Možné úpravy programu:Doporučujeme prohlídku městem Litomyšl s průvodcem.
Doporučujeme pobyt spojit s konáním hudebních festivalů Smetanova Litomyšl (červen), Mladá Smetanova Litomyšl (září), Mezinárodní houslové kurzy (srpen) nebo Toulovcovy prázdninové pátky (červenec - srpen)
Cílový trh:Irsko, Rakousko, Německo, Rusko, Nizozemsko, Velká Británie, Ukrajina, Belgie, Česká republika, Švýcarsko
Tvůrce programu:OHGS
© 2002-2021 World Media Partners
Poslední aktualizace: 25.09.2019 [50]

Neklikejte na tento odkaz ani na tento odkaz nebo budete zabanovani!

loginImage