Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Týdenní sportovně – poznávací program pro mladé páry

Popis: Vítejte na našem sportovně – poznávacím programu! Díky němu budete mít možnost navštívit malebnou krajinu rozkládající se pod masivem Králického Sněžníku, blíže poznáte město Králíky, které je jako hornická osada Hory Králické prvně připomínáno roku 1367. Zavítáte na třetí nejvyšší pohoří České republiky Králický Sněžník (1423 m) a přímo vyšplháte na střechu Evropy – Králický Sněžník, neboť z jeho svahů odtéká voda do tří moří – Černého, Severního a Baltského. Milovníci vojenských pevností si přijdou na své při prohlídce dělostřelecké tvrze Bouda a její přilehlé podzemí. V Litomyšli si určitě nesmíte nechat ujít renesanční zámek, který patří mezi architektonické skvosty města a je zapsán na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Navštívíte poklidné lázeňské městečko Lázně Bohdaneč, kde Vás v podvečer uchvátí nasvícené kouzelné fontány rozeseté kolem celého náměstí. V místních léčebných lázních budete mít možnost hýčkat svoje tělo i duši při některé z lázeňských procedur, ať už při příjemné masáži, bylinné koupeli nebo pobytem v jedinečné Solné jeskyni. Sportovně laděný týden doplní plavba po Opatovickém kanále, který je zajímavou technickou památkou Pardubicka a je vhodný pro začínající vodáky, ale zalíbení v něm najdou jistě i zkušenější. Závěr našeho programu bude patřit nenáročné cykloturistice v rybničnaté krajině Polabí, projížďkám na koních a relaxaci v lázních, a pokud nebudete mít poznávání dost, určitě se vydejte do města perníku, do Pardubic!
Počet dnů: 8
Pro turistické oblasti: Chrudimsko - Hlinecko, Orlické hory a Podorlicko, Králický Sněžník, Pardubicko, Českomoravské pomezí
Převažující druh dopravy: kolo, loď, automobil / motocykl
Vhodné pro typ zákazníků: mladí a aktivní
Vhodné pro období: jaro, léto, podzim
Podmínky: Součástí našeho programu jsou cyklistické výlety. Proto doporučujeme rekreantům, aby si přivezli s sebou svá kola, nejlépe treková nebo horská vzhledem k cyklovýletům naplánovaným do vrcholových partií masivu Králického Sněžníku. Na programu je i jednodenní vodácký výlet, lodě je možnost zapůjčit. Pokud se programu budou účastnit děti, doporučujeme pro jistotu vzít s sebou nebo zapůjčit záchranné vesty, u dospělých není nutné vzhledem k nízké obtížnosti sjížděného toku.

Počasí - Pardubice

Sněžení
dnes (21:30)
1°C
Zataženo
zítra
0°C
Občasný déšť se sněhem
úterý
1°C
Slabý déšť
středa
5°C

Zdroj: počasí Meteocentrum

1. denPříjezd do Králík , ubytování, prohlídka města – náměstí s renesančními domy z přelomu 16. a 17. století; bývalá klasicistní radnice, dnes městské muzeum dokumentující život v oblasti; kostel sv. Michaela Archanděla z 2.pol. 16. stol.; po žluté turistické značce procházka lipovou alejí s kaplemi Křížové cesty ke klášteru servitů na Mariánském kopci. Odtud doporučujeme odbočit asi 800 m na vyhlídkový vrch Val, ze kterého je překrásný kruhový rozhled na panorama Jeseníků, masivu Králického Sněžníku, Orlické hory. Dále je možno pokračovat do Svaté Trojice (8 km), dále po červené na Severomoravskou chatu (9 km).
Odtud po značených cestách buď do Podlesí (5 km), Vlaského (7 km), Hanušovic (9,5 km) nebo do Bohdíkova (7,5 km). Ze všech míst vlakové spojení zpět do Králík.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
2. denCelodenní cyklovýlet „Pod Králický Sněžník“ (Králíky-Červený Potok-Horní Morava-Tvarožné díry-Pod Babuší-U čtyř rohů-Vojtíškov-Vysoký Potok-Dolní Hedeč-Dolní Orlice-Králíky), který vede Národní přírodní rezervací Králický Sněžník až do vysokých partií pohoří. Z Králík se vydáváme jesenicko-orlickou cyklomagistrálou č.52 do Červeného Potoka, kde odbočíme vlevo na cyklotrasu č.4068, projedeme Horní a Dolní Moravou, osadami dnes spojenými do jednoho správního celku, obce Dolní Moravy. Před koncem obce cyklotrasu č. 4068 opustíme – ta pokračuje na Horní Lipku. Celý okruh má převýšení 680 m, doporučujeme horské nebo trekové kolo.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
3. denPůldenní cyklovýlet „Za dělostřeleckou tvrzí Bouda“ (Králíky-Dolní Orlice-Šanov-Červená Voda-Bílá Voda-Mlýnický Dvůr-Červenovodské sedlo-Suchý vrch-Bouda-Mladkov). Z Králík jedeme bíle značenou cyklotrasou KČT č.4077 pod vrchem Lískovec do Šanova, kde se u restaurace U Valenty dáme po hlavní silnici vlevo po souběžné cyklotrase č. 4069. Na kruhovém objezdu v Červené vodě vyjedeme ve směru na Štíty. Projedeme Červenou Vodou a v Bílé Vodě za levotočivou zatáčkou před železničním přejezdem zahneme po místní asfaltce doprava. Projedeme místní část Mlýnici a v Mlýnickém Dvoře se na červeně značené cyklotrase KČT č.4071 dáme vpravo. Na východním svahu Bukové hory vystoupáme na kótu 600 m, kde naši cyklotrasu kříží modrá turistická značka. Dáme se po ní vpravo. Po modré značce vystoupáme až na Červenovodské sedlo. Na Červenovodském sedle odbočíme vpravo po červeně značené cyklotrase KČT č. 4071 a vystoupáme až na Suchý vrch. Ze Suchého vrchu pokračujeme trasou č.4071, zčásti po štěrkovém úseku, pod vrch Bouda (844 m), kde se nachází stejnojmenná vojenská tvrz. Prohlídka největšího muzea čs.opevnění v České republice a podzemí tvrze. Od tvrze Bouda sledujeme nadále trasu č. 4071, až sjedeme kolem radioaktivního pramene knížete Rostislava do obce Mladkov. Odtud odjezd do Litomyšle, ubytování ve městě.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
4. denLitomyšl – celodenní poznávací výlet ( renesanční zámek zapsaný na seznamu památek UNESCO, jízdárna, francouzský park, anglický park, Smetanovo náměstí s měšťanskými domy, mariánský sloup, pomník Bedřicha Smetany, kostel Nalezení sv. Kříže, piaristická kolej, Toulovcovo náměstí, klášterní zahrady, Portmoneum – Muzeum Josefa Váchala atd.).
Odpoledne pro zájemce paintball na lesním klubovém hřišti, dámy možnost nákupů.
Večer možnost kulturního programu – Smetanova Litomyšl (2.pol.června, začátek července), návštěva kina, restaurace, atd.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
5. denV ranních hodinách přejezd do Lázní Bohdaneč, ubytování, prohlídka města – Naučná stezka Gočárův okruh, pěší procházka po Národní přírodní rezervaci „Bohdanečský rybník a rybník Matka“, prohlédnutí výběhu s daňky.
Odpoledne cyklovýlet „Podél Opatovického kanálu“. Cyklotrasa č. 4041 (10 km) – Lázně Bohdaneč-Černá u Bohdanče (Mlýn ze 17. stol, zvonička, Památník padlých, významný krajinný prvek Labiště pod Černou, restaurace) Živanice (gotický kostel Zvěstování Panny Marie) – Mělice (písníky, koupání, kemp, občerstvení)
večer od 19 hodin zdraví prospěšná relaxace v KORÉ solné jeskyni v areálu Léčebných lázní Bohdaneč
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
6. denCelodenní vodácký výlet – plavba po Opatovickém kanále. Umělý tok, který slouží k napájení rybníků. Začíná nad jezem u Opatovic (ř. km 152.6) a končí pod Přeloučí u Semína (ř. km 110.1). Již tak splynul s krajinou, že jízda je po něm sice pomalá, zato však v pěkné lesnaté přírodě. Mosty a lávky jsou většinou velmi nízké, ale téměř všechny se dají podjet. Pokud pojedete přímo od Labe, je po 1km rozdělení řeky do dvou ramen. Je nutné jet vpravo, jelikož levý kanál s mostem a následným jezem se vrací zpět do Labe. Plavba je určena i pro začátečníky, možnost sjíždět celoročně, nejhezčím úsekem je akvadukt před Semínem.
večer pro zájemce možnost zajistit vstupenky na kulturní akci dle aktuální nabídky Infocentra Lázně Bohdaneč.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
7. denPůldenní cyklovýlet „Podél Opatovického kanálu“ – výběr trasy dle klienta. Trasa 4039 (34 km), Trasa 4040 (12 km), Trasa 4041 (10 km), Trasa 4272 (11 km), Trasa 4273 (10 km), Trasa 4274 (13 km), Trasa 4275 (23 km), Trasa 4276 (7 km). Bližší informace klient nalezne v mapě formátu A4 „Cyklotrasy podél Opatovického kanálu“ (k dostání v Informačním centru v Lázních Bohdaneč).
Po návratu z cyklovýletu volný program – možnost návštěvy města Pardubic, vyjížďky na koních (stáje v Jezdeckém areálu Lázně Bohdaneč) nebo lázeňská procedura dle výběru klienta např. Shiatsu masáž, Aromamasáž (RELAX ENERGIZE), Masáž horkými lávovými kameny, Přísadová koupel – Kneippova bylinná + zábal, atd.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
8. denRelaxační dopoledne v Léčebných lázních Bohdaneč dle výběru klienta – např. Solná jeskyně, Bohdanečská slatina s přísadou mořské soli, FITODAR, reflexologie plosky nohou, Klasická masáž celková, perličková koupel + zábal, atd., odpoledne odjezd domů.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
Možné úpravy programu:Možnost rozšíření programu o návštěvu Pardubic - historické jádro, rozhled ze Zelené brány, Pardubický zámek s prohlídkou Východočeského muzea v Pardubicích možnost uskutečnit plavbu na lodi Arnošt z Pardubic. Dále je možnost prohlédnout si dominantu Polabí – Kunětickou horu.
Cílový trh:Česká republika, Slovensko
© 2002-2021 World Media Partners
Poslední aktualizace: 26.05.2015 [91]

Neklikejte na tento odkaz ani na tento odkaz nebo budete zabanovani!

loginImage