Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Z Šancí na Šance

Popis: Túra začíná u nás v Mostech u Jablunkova a povede Vás z místního opevnění šance skrze CHKO Beskydy a jejích hluboké lesy k pramenům Černé Ostravice a přehradě Šance, rozestírající se pod Lysou horou. Túra Vás seznámí s nejvýznamnějším místním hřebenem - Velký Polom. Dále navštívíte Bílý Kříž, kde můžete i přenocovat, stejně jako na jedné z dřívějších horských chat. Dál budete pokračovat k pramenu Černé Ostravice a jejím hlubokým údolím, které Vás dovede až k přehradě Šance a do vesnice Staré Hamry k pomníku Maryčky Magdonové pod nejvyšší horu Moravskoslezských Beskyd - Lysou Horu.
Počet dnů: 3
Pro turistické oblasti: Beskydy - Valašsko, Těšínské Slezsko
Převažující druh dopravy: pěšky, autobus, kolo, vlak
Vhodné pro typ zákazníků: milovníci přírody, mladí a aktivní, romantici, sportovci
Vhodné pro období: jaro, léto, podzim, zima
Podmínky: Túra je nevhodná pro děti a kočárky. Také se dá jet na horském kole či na skialpinistických lyžích jen s minimálními úpravami kvůli počátečnímu stoupání.

Počasí - Ostrava

Zataženo
dnes (21:00)
1°C
Déšť se sněhem
zítra
2°C
Občasný déšť se sněhem
pondělí
0°C
Občasný déšť se sněhem
úterý
1°C

Zdroj: počasí Meteocentrum

loading
mapa se načítá...

Výškový profil zobrazeného úseku

zoom
Výšková mapa

Nadmořská výška:
Souřadnice:

1. den (23.7 km)První den v brzkých ranních hodinách dojedete vlakem do vsi Mosty u Jablunkova. Prohlédnete si vesnici a zamíříte na opevnění Šance, kde tato trasa začíná. Pokud nevíte, kde to je, zeptejte se v Gorolském turistickém informačním centru, nebo se podívejte na výlet Kamenné koule Megoňky túra. Následně zamíříte po modré nahoru na hřeben k rozhledně Tetřev a odtud půjdete na Velký a Malý Polom. Červená turistická značka Vás poté dovede až na Bílý kříž. Na Bílém kříži strávíte noc a ráno po vydatném odpočinku vyrazíte dál. Je vhodné si ubytování dopředu zarezervovat.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
2. den (14.7 km)Druhý den začnete pramenem Černé Ostravice a následně zamíříte do údolí Černé Ostravice. Tímto hlubokým lesním údolím dojdete až na rozcestník Staré Hamry – Černá. Zde stojí za to ještě zavítat do vsi Bílá na arcibiskupský lovecký zámeček Bílá a k dřevěnému kostelu svatého Bedřicha. Následně se vrátíte zpátky a vyjdete po modré na vršek Janikula a po žluté sejdete do Starých hamrů. Tato ves neodlučně spjatá s Beskydským Bardem se pyšní pomníkem Maryčky Magdonové, tedy pomníkem osobnosti jedné z nejznámějších básní Petra Bezruče. Ve Starých Hamrech si také prohlédnete nádrž Šance a ukončíte tak putování od Šancí k Šancím.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
3. den (28.1 km)Výlet je možné prodloužit i na třetí den, odpočinout si ve vsi Staré Hamry a přenocovat zde (nebo zajít kousek dál a přenocovat například v horském hotelu Charbulák, Domě Svatého Josefa či až v Apartmánovém domě Bílý Kříž). Následně se vydat po zelené a modré turistické stezce pod Lysou Horu k přehradě vodní nádrže Šance. Poté po žluté vystoupit na horu zbojníka Ondráše, tedy Lysou Horu. Pokocháte se výhledem z nejvyšší hory Moravskoslszkých Beskyd a vydáte se dolů do Ostravice, Pražma či Malenovic stezkou procházející okolo Ondrášových děr.
Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
Tvůrce programu:Gorolské turistické informační centrum
© 2002-2021 World Media Partners
Poslední aktualizace: 04.10.2016 [986379]

Neklikejte na tento odkaz ani na tento odkaz nebo budete zabanovani!


[n/a,n/a] Chyba pri ziskavani radky - pg_fetch_array(Resource id #67), posledni chyba:""#0 add_error(Chyba pri ziskavani radky - pg_fetch_array(Resource id #67), posledni chyba:"", -1, -1) called at [/data/home/projects/czecot.com/web/lib/db_postgre.php:100] #1 fetch_array(Resource id #67, 0) called at [/data/home/projects/czecot.com/web/lib/czecotfce2.php:522] #2 getOdkazStrediska(29808, 909, 1, , 1, , 1) called at [/data/home/projects/czecot.com/web/redesign/index_program.php:431] #3 include(/data/home/projects/czecot.com/web/redesign/index_program.php) called at [/data/home/projects/czecot.com/web/redesign/index_ostatni.php:1172] #4 include(/data/home/projects/czecot.com/web/redesign/index_ostatni.php) called at [/data/home/projects/czecot.com/web/redesign/index.php:593]
loginImage